Pracuj w Oponeo

Felgi do Mercedes SL

Sprawdź rozmiar felg do Mercedes SL i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mercedes

SL

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mercedes SL

Sportowy Mercedes SL to ikona motoryzacji. Historia tego wyjątkowego roadstera sięga 1954 roku, kiedy niemiecka marka po raz pierwszy zaprezentowała słynnego „Gullwinga”. Do tej pory powstało 7 generacji modelu SL. Jak na luksusowy pojazd przystało, Mercedes SL ma bogate wyposażenie standardowe, dysponuje mocnymi jednostkami napędowymi i zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy.

Fabryczne felgi Mercedes SL

Ostatnie generacje Mercedesa SL wyposażone są oryginalnie w 18-, 19- i 20-calowe felgi z aluminium. Producent modelu oferuje je w wielu wzorach i stylach wykończenia. Zostały opracowane z myślą o jeździe z oponami niskoprofilowymi.

Felgi do Mercedes SL: rozstaw śrub, parametr ET i rozmiary

Obręcze kół powinny nie tylko pasować do stylistyki nadwozia, ale przede wszystkim należy je dobrać zgodnie ze specyfikacją producenta. Chodzi o odpowiednią średnicę i szerokość, parametr ET, który określa głębokość osadzenia obręczy w nadkolu, a także liczbę i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felg w Mercedesie SL?

Poszczególne warianty modelu SL mogą być wyposażone w felgi o innych dopuszczalnych średnicach. Do wszystkich tych aut będą pasować modele 19-calowe. W niektórych wersjach jest też opcja montażu felg 17-, 18- i 20-calowych.

  • Jaki jest rozstaw śrub w modelu Mercedes SL?

W Mercedesie SL śruby są rozstawione na okręgu o średnicy 112 mm. Koła mocuje się za pomocą 5 elementów, dlatego standard to 5x112.

  • Jaka jest szerokość felgi w Mercedesie SL?

Mercedes SL jeździ na szerokich kołach. Obręcze w niektórych wersjach tego modelu mogą mieć minimalną szerokość 8 cali. Maksymalna szerokość największych (20-calowych) felg to nawet 10 cali.

  • Jakie jest ET felg w Mercedesie SL?

Parametr ET dla Mercedesa SL może być różny. W niektórych starszych modelach wynosi od ET 15 do ET 60 mm, a w innych od ET 20 do ET 48 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mercedes SL

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mercedes SL

Osoby jeżdżące autem Mercedes SL najczęściej wybierają: