Menu

Czy znalazłeś informacje, których szukałeś?

Testy opon zimowych ADAC 2017/2018

aktualizacja: 05 października 2017
OPONEO.PL

Zima to wymagający okres dla naszego samochodu. Żeby mógł skutecznie zapewniać nam bezpieczeństwo, musimy wyposażyć go w najlepsze dostępne opony. Sprawdź najnowsze wyniki prestiżowych testów ADAC i wybierz idealny model dla siebie!

Zimą potrzebujemy najlepszego ogumienia

Zimą potrzebujemy najlepszego ogumienia

 

Przez środowisko motoryzacyjne testy ADAC uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych. Niemiecki automobil klub co roku poddaje wymagającym badaniom opony i publikuje wyniki w dwóch (czasem trzech rozmiarach). 

 

Przekonaj się jakie opony wypadły najlepiej w tegorocznych testach ADAC 2017/2018 i wybierz optymalne rozwiązanie:

 

 

Zyskaj szerszą perspektywę i porównaj testy ze zeszłorocznymi wynikami 2016/2017: 

 

 

Dlaczego ADAC?

Można się zastawiać, dlaczego akurat testy niemieckiego automobile klubu uchodzą na świecie za najbardziej miarodajne. Posiadająca już ponad 17 milionów oficjalnych członków organizacja, jest drugim co do wielkości takim zrzeszeniem na wszystkich kontynentach. Pierwszym jest amerykański gigant świata motoryzacyjnego „AAA”. 

Bazująca na ponad 100-letnim doświadczeniu organizacja, zajmuje się przede wszystkim kontrolą i promocją ruchu drogowego, sportów motoryzacyjnych, nowych modeli samochodów oraz akcesoriów. 

 

Testy ADAC sprawdzają przystosowanie opon do warunków zimowych

Testy ADAC sprawdzają przystosowanie opon do warunków zimowych

 

Stowarzyszenie sprawdza jakość i bezpieczeństwo kluczowych dla uczestników ruchu elementów w pojazdach oraz na drogach. Testuje między innymi strefy zgniotu, foteliki dla dzieci, przejezdność tuneli i przepustowość promów. 

Organizacja wydaje również bardzo popularne wśród kierowców magazyny motoryzacyjne, atlasy, mapy i prowadzi sieć pomocy drogowej. Ze względu na szeroki zakres kompetencji, bogate doświadczenie i rozbudowane zaplecze techniczne, cieszy się szacunkiem i uznaniem wszystkich kierowców, nie tylko tych ze Starego Kontynentu.

 

Na czym polegają testy ADAC?

Opona badana jest w zróżnicowanych kategoriach, mających za zadanie określić jej przystosowanie do występujących na drogach warunków. Badane jest m.in. zachowanie na mokrej nawierzchni, na śniegu, lodzie, suchej szosie, ale również poziom hałasu, komfort jazdy i wpływ modelu na zużycie paliwa. W każdej kategorii opona może uzyskać ocenę w skali 1-5:

 

1    -    Bardzo dobra (sehr gut)

   -    Dobra (gut)

3    -    Zadowalająca (befriedigend)

4    -    Dostateczna (ausreichend)

5    -    Niedostateczna (mangelhaft)

 

Trzy pierwsze kategorie są pozytywne i polecają testowany produkt. Ocena dostateczna przyznawana jest oponom, które spełniają podstawowe wymagania i można je bezpiecznie użytkować. Ostatnia nota zdecydowanie odradza zakup. Do każdej przebadanej cechy modelu przypisywana jest osobna wartość, następnie są one sumowane i przedstawiane w formie spójnej, miarodajnej oceny.

 

Bezpieczeństwo i niezawodność opon są wyjątkowo istotne w sezonie zimowym

Bezpieczeństwo i niezawodność opon są wyjątkowo istotne w sezonie zimowym

 

Mojej opony nie ma w testach ADAC, co robić?

Co roku na rynek wypuszczane jest kilkadziesiąt produktów od różnych koncernów. Nie wszystkie trafiają do testów niemieckiej organizacji. Jeżeli modelu, który Cię interesuje, nie ma w zestawieniu warto:

  • Sprawdzić testy innych organizacji (m.in. AutoBild, AutoZeitung, Auto&Moto&Sport, Allrad) –  testy sprawdzają różne modele opon oraz rozmiary. Przekrojowe zapoznanie się z chociaż kilkoma, pozwala uzyskać miarodajną ocenę.

  • Znaleźć i przeczytać poprzednie wyniki testów ADAC – opony, którymi się interesujesz, mogły pojawić się w poprzednich wydaniach.

  • Wejść na portale specjalistyczne i zapoznać się z opiniami użytkowników.

  • Warto również zajrzeć na portal Oponeo.pl i sprawdzić średnią ocen oraz komentarzy pod poszukiwanym przez nas modelem.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj nasz portal i sprawdzaj na bieżąco aktualizowane zestawienia najlepszych testów. W artykule Ranking opon zimowych 2017/18 możesz zapoznać się z wynikami zaufanych stowarzyszeń. Nie kupuj na oślep, sprawdź w co warto zainwestować na zbliżający się sezon zimowy.

 

  •  
Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Napisz komentarz
Dodaj komentarz