certyfikowany sprzedawca

Fulda Kristall Control HP2

Miniatura 1
Miniatura 2
Miniatura 3
certyfikowany sprzedawca
Model dostępny
w wielu rozmiarach
Od 289 szt.
Wybierz rozmiar opony
Sprawdź cenę
Szukaj wg auta Sprawdź cenę

Dostawa od 24h

14 dnina zwrot

Transport GRATIS

Możliwość montażu w serwisie

Zakupyna raty

5,3

473 opinie

Testy opony

Zobacz wyniki
Parametry opony
Typ:
Osobowe
Sezon:
Gwarancja:
5 lat od daty produkcji
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Oferta
 • Raty
 • Gwarancja
 • Certyfikat
Opis produktu
Opis produktu

Fulda Kristall Control HP2

3PMSF Prezentowana opona posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake). Oznacza to, że spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Symbol jest przyznawany po dokładnym przetestowaniu danego modelu pod kątem przyczepności na śniegu.

Testy opony Fulda Kristall Control HP2:

2022: test Auto Bild w rozmiarze w rozmiarze 215/55 R17; nota: zadowalająca;
2021: test TCS w rozmiarze w rozmiarze 225/50 R17; nota: polecana;
2021: test ÖAMTC w rozmiarze w rozmiarze 225/50 R17; nota: polecana;
2021: test ADAC w rozmiarze w rozmiarze 225/50 R17; nota: zadowalająca;
2020: test Auto Bild w rozmiarze w rozmiarze 245/45 R18; nota: dobra;
2018: test TCS w rozmiarze w rozmiarze 205/55 R16; nota: polecana;
2018: test ÖAMTC w rozmiarze w rozmiarze 205/55 R16; nota: polecana;
2018: test ADAC w rozmiarze w rozmiarze 205/55 R16; nota: zadowalająca;
2017: test TCS w rozmiarze w rozmiarze 215/65 R16; nota: polecana;
2017: test ÖAMTC w rozmiarze w rozmiarze 215/65 R16; nota: polecana;
2017: test Auto Bild Sportcars w rozmiarze w rozmiarze 225/40 R18; nota: zadowalająca;
2017: test Auto Zeitung w rozmiarze w rozmiarze 215/65 R16; nota: zadowalająca;
2017: test AUTO Straßenverkehr w rozmiarze w rozmiarze 225/45 R18; nota: zadowalająca;
2017: test Auto Bild w rozmiarze w rozmiarze 225/50 R17; nota: dobra;
2017: test ADAC w rozmiarze w rozmiarze 215/65 R16; nota: zadowalająca;

Typ: opona zimowa

Klasa: średnia - optymalne osiągi w niskiej cenie

Przeznaczenie: samochody o większej mocy

Bieżnik: kierunkowy - poprawiona sterowność oraz lepsza przyczepność na mokrej i zimowej powierzchni

Rozmiary: 15 - 18 cali

Fulda Kristall Control HP2 to opony zimowe, które zostały zaprojektowane dla samochodów o większej mocy. Jest to następca jednej z najbardziej popularnego modelu zimowego klasy średniej, czyli Fuldy Kristall Control HP. Prezentowane opony są wyposażone w kierunkowy bieżnik, a ich konstrukcja opiera się na trzech innowacyjnych technologiach.

Pierwszą jest „Snow Catcher”, a jej nazwę można przetłumaczyć jako „łapacz śniegu”. Projektanci opony doszli do wniosku, że śniegu najlepiej będzie chwytał się sam śnieg. W związku z tym centralna część opony to sieć rowków wgryzających się w podłoże. Efektem jest zwiększona stabilność samochodu, którą kierowca odczuwa w postaci większej kontroli podczas manewrowania.

Druga technologia to „Bubble Blades” (można przetłumaczyć jako „bąbelkowe ostrza”). Polega ona na wprowadzeniu do bieżnika trójwymiarowych lameli (małych nacięć na jego powierzchni). Rozwiązanie to tworzy na oponie powierzchnie tnące, które w środkowej części posiadają dodatkowo zaokrąglony występ. Dzięki temu lamele wzajemnie podpierają się podczas hamowania i pokonywania zakrętów, co poprawia przyczepność samochodu na śliskiej nawierzchni.

Trzecia technologia to krzemionkowa mieszanka gumowa, która zwiększa przyczepność opony w niskich zimowych temperaturach. W połączeniu z rozwiązaniami zastosowanymi w bieżniku umożliwia to spokojną jazdę w trudnych i zróżnicowanych warunkach.

Warto wiedzieć, że opony Fulda Kristall Control HP2 poza doskonałą przyczepnością oferują też wysoką odporność na zużycie. Płaska i poszerzona powierzchnia kontaktu opony z nawierzchnią umożliwia lepsze rozłożenie nacisków, co poprawia wydłuża przebiegi opony.

Informacje o producencie: Fulda to niemiecka marka opon, która należy do koncernu Goodyear. Koncepcja Fuldy nosi nazwę „Smart Move” i polega na tworzeniu opon godzących kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach, niemieckie rozwiązania technologiczne i stosunek wartości do ceny. To jedne z najlepszych opon w klasie średniej.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie
Opinie
473 osoby wystawiły ocenę
 • 6 175 osób
 • 5 244 osoby
 • 4 48 osób
 • 3 4 osoby
 • 2 1 osoba
 • 1 1 osoba
Ocena łączna: 5,3 473 opinie Opona Rewelacyjna!
 • Sucha nawierzchnia: 5,4
 • Mokra nawierzchnia: 5,3
 • Śnieg i błoto pośniegowe: 5,2
99% użytkowników poleca tę oponę
99%

Informacje o oponie zbierane są od 2251 dni. W tym czasie zebraliśmy 473 opinie.

Nasi klienci przejechali łącznie 6128000 km.

Oponę oceniali kierowcy, którzy najczęściej swój styl jazdy określali jako

umiarkowany.

 • Marcin

  Rozmiar: 205/60 R16

  Ocena: 5,5

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Przejechałem na nich ok. 1000 km. Z uwagi na wersję XL są nieco głośne - 72db, ale jest to znośne - nawet przy szybkiej jeździe na austostradzie to nie przeszkadza. Hamowanie na mokrej nawierzchni rewelacyjne - uratowało to życie jednego pacana który wyjechał wprost pod samochód z podporządkowanej i no i mój samochód. Samobójca to jakiś chyba był bo jeszcze pół metra i silnik mojej A6 wjechałby mu do kabiny. Śnieg spadł dzisiaj. Sprawdziłem jak samochód na hamuje na mokrym śniegu 7cm i wynik jest bardzo dobry, może nawet rewelacyjny. Trwałości nie oceniam bo to dopiero po 2 latach można zrobić. W mojej opinii bardzo dobre opony.

  Podsumowanie: Bardzo dobre opony

  Czy opinia jest pomocna?

 • Szymon Stefaniak

  Rozmiar: 195/55 R16

  Ocena: 5,4

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Przy wyborze opon kierowałem się wcześniejszymi pozytywnymi doświadczeniami z oponami Fulda (zarówno zimowymi, jak i letnimi, w różnych autach), parametrami oraz opiniami innych użytkowników. Warto podkreślić, że produkt ten charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Poza dobrą przyczepnością zależało mi na zimówkach o niskich oporach toczenia i hałasie. Odnośnie tego ostatniego, w moim odczuciu jest trochę zbyt głośno. W kontekście właściwości trakcyjnych to samochód dobrze trzyma się drogi, zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opony dobrze radzą sobie, także z błotem pośniegowym. Przez brak mroźnej i śnieżnej zimy w tym sezonie, trudno opisać mi zachowanie opon w typowo zimowych warunkach. Pomimo przejechanych 5000 km w warunkach jesienno-zimowych, trudno dostrzec oznaki zużycia bieżnika. Opony dobrze tłumią również nierówności nawierzchni, chociaż mam świadomość, że w dużej mierze to zasługa wysokiego profilu opon. Mam nadzieję, że zakupione przeze mnie opony nie rozczarują mnie podczas dalszego okresu eksploatacji. Podsumowując dotychczasowe doświadczenia jakie zebrałem, szczerze polecam opisywane opony.

  Czy opinia jest pomocna?

 • UDANY ZAKUP

  Rozmiar: 205/55 R16

  Ocena: 6,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Fulda Kristall Control HP2 to bardzo dobre opony. Ten wybór będzie trafiony, a kierowca z jazdy autem będzie zadowolony. Przyjemnie niosą samochód na drodze, bez zbędnych oporów toczenia, a po przejechaniu w trzy miesiące prawie 5000 km są dalej jak nowe – na zdjęciu do sprawdzenia. Skuteczne przy hamowaniu. Śmiało można szusować po drodze w deszczu, trzymają przy oblodzeniu, nie niosą na boki przy zmianie prędkości, hamowaniu i skrętach. Wydają się dość miękkie, lecz na nich jeszcze nie widzę zużycia. Co najważniejsze to małe opory toczenia, zauważam to zdecydowanie – samochód ma znacznie mniejsze spalanie. A więc w mojej ocenie Fulda Kristall Control HP2 na zimę, choć może ciepłą mamy, najlepszy wybór z opon przeze mnie dotychczas kupowanych. Polecam Fulda Kristall Control HP2, to wybór jakości i fajnej jazdy za rozsądną cenę, a w oszczędności spalanie paliwa będzie jeszcze jednym bonusem.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Piotr

  Rozmiar: 215/65 R16

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Jeżdżę zarówno po mieście, jak i poza nim. Opony Fulda sprawdziły się i tu i tu. Niezależnie czy na świeżym śniegu, czy na błocie pośniegowym itp., to zawsze pewnie się czułem w trakcie jazdy, nigdy nie zarzuciły gdzieś na zakręcie, na małym rondzie wybrukowanym kostką itp. Świetnie trzymały się drogi - oczywiście trzeba jeździć z głową - prawa fizyki. Bardzo dobre hamowanie. Nie testowałem ich jedynie w górach - nie miałem okazji. Poza tym ciche w trakcie jazdy, no i ekonomiczne spalanie - poza miastem średnio 6,5 l/100 km (co w moim aucie oznacza bardzo dobry wynik, zauważalnie lepszy, niż z wcześniej użytkowanymi oponami). Po jednym sezonie nie widzę oznak zużycia bieżnika. Poza tym stosunek ceny do jakości bardzo dobry. Te opony powodują, że jedzie się pewnie, a to bardzo ważne, zwłaszcza zimą, nie trzeba się zastanawiać, jak się zachowają, czy czymś nie zaskoczą.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Robert Stachyra

  Rozmiar: 215/45 R17

  Ocena: 4,8

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony bardzo świetne na nawierzchni suchej i mokrej, porostu świetne, ale w przypadku śniegu/śniegu z deszczem lub błota po śniegowego to już trochę gorzej, przy mocniejszym daniu gazu gubi trakcję i nie trzyma toru jazdy, a na zakręcie w który wjedziemy z normalną prędkością, potrafi lekko przesunąć samochód, jakby nie do końca się trzymał, przynajmniej w samochodzie ze stałym napędem 4x4. Opony nie są głośne, ale bez radia dość słyszalne, co do spalania nie odczułem różnicy, stwierdzam że jest bez zmian porównując do opon letnich. Moim zdaniem opony 8-9/10.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Michał Chłosta

  Rozmiar: 205/65 R15

  Ocena: 6,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Wcześniej jeździłem na oponach zimowych marki chińskiej. Auto obecnie prowadzi się o wiele lepiej. Na poprzednich oponach na mokrej nawierzchni prawie każdy wyjazd z ronda na 2 biegu kończył się delikatnym uślizgiem lub zapalała się kontrolka świadcząca o uślizgu kół. Na obecnych oponach już tego nie doświadczam, samochód prowadzi się oraz hamuje pewnie, a ja czuję się o wiele bezpieczniej. Prawdopodobnie kupię ponownie te opony w przyszłości.

  Podsumowanie: Markowe opony w świetnej cenie

  Czy opinia jest pomocna?

 • Jarek Grabarczyk

  Rozmiar: 235/50 R18

  Ocena: 5,3

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opona bardzo dobrze spisuje się na błocie, śniegu (do tego jest stworzona), zakręty pokonywane są pewnie, właściwie to nie ma znaczenia, że temp jest pow. 7 stopni C dla jakości jazdy dla tej opony (miasto). Jeżeli chodzi o trasę, to jest nieco głośna pow. 130 km/h, hamowanie b.dobre, co do zużycia opony to za krótko jeżdżę, aby się wypowiedzieć, generalnie opona zdecydowanie godna polecenia, na pewno stosunek jakość do ceny to rewelacja.

  Podsumowanie: Opona zdecydowanie godna polecenia.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Tomek

  Rozmiar: 215/55 R16

  Ocena: 4,8

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Troszkę głośnie i oczywiście bardziej twarde, a co za tym idzie, mają gorsze od zwykłych tłumienie nierówności, ale wybór z rozsądku uważam za udany - równowaga sprzyja trakcji. Samochód trzyma się drogi i nie wpada w poślizg, jeżeli samemu się go nie wywoła poprzez nagłe duże zmiany przyspieszenia. Co do trwałości i awaryjności, po jednym sezonie nie mogę się do niczego przyczepić, ani pochwalić, gdyż uważam, że to zbyt krótki okres.

  Podsumowanie: Godne polecenia w swojej klasie.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Boro

  Rozmiar: 245/40 R18

  Ocena: 6,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Very good all around winter tires, especially for this price. I am using them now for the second winter and I made more than 10.000 km with them. They are very quiet also at higher speeds and always provides stability. The increase in fuel consumption compared to summer tires is very low, therefore fuel efficiency is very good and was one of the resons I chose this tire in the first place. I highly recommend these tires.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Arek z Gdyni

  Rozmiar: 205/60 R16

  Ocena: 4,7

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony niby w dobrej cenie, niby klasy Premium, a jednak producent nie dołożył starań, by produkt był porządny. Zgodny z niemieckimi standardami jakości. Problem polegał na trudności dopasowania opony do felgi. To nie wina felgi (felgi nowe, proste), a błędy kształtu. To niestety ostatnie trudności, z jakimi mierzą się producenci. Kosztem jakości obniżają cenę. A kupiłem tylko R16, wiec co by było przy większych... gwarancja nie istnieje. Musisz oddać opony na 2 tyg. Brak też wyznaczonych eksperckich zaufanych salonów, by od razu oceniły jakość produktu i ewentualne wady. Czy bym kupił ponownie.... nie wiem, u mnie pomimo początkowych problemów gumiarze poświęcili więcej czasu i optymalizowali oponę do felgi, trochę to trwało i kompromis osiągnięto.

  Podsumowanie: Opony niby w dobrej cenie, niby klasy Premium, ale....

  Czy opinia jest pomocna?

 • Kamil

  Rozmiar: 215/60 R16

  Ocena: 5,2

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Bardzo dobre opony. Na suchym bez zastrzeżeń. Na mokrym lepiej niż moje letnie, już dwa razy hamowałem awaryjnie, gdy jakiś łoś zajechał mi drogę i udało mi się zatrzymać. Gdy jest ślisko i przeginam w zakręcie opony „dają znać”, że niedługo stracę przyczepność. Nie wiem jak z trwałością, ale pewnie prędzej wyrzucę je ze starości niż się zużyją. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Cena-jakość 10/10.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Małgo

  Rozmiar: 205/55 R16

  Ocena: 5,8

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  To już drugi komplet Fuldy zakupiony przeze mnie. Na moim drugim aucie świetnie się sprawdziły letnie Fuldy, wiec podjęłam decyzje o zakupie zimówek i też jestem mega zadowolona. Auto jest jak przyklejone do drogi, a przy tylnym napędzie to bardzo ważne. Ponadto znacznie zmniejszyło się spalanie auta w porównaniu do opon, które miałam od innego producenta. Szczerze polecam!

  Podsumowanie: Polecam Fuldę, ale wyprodukowaną w Niemczech.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Krzysztof Kupczyk

  Rozmiar: 215/60 R16

  Ocena: 5,8

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony dość ciche. Bardzo dobrze się sprawdziły na śniegu i błocie pośniegowym. Ruszanie na wodzie mogłoby być lepsze, ale to może moje odczucia. Ogólnie opony godne polecenia. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Nie widzę różnicy w stosunku do opon z wyższej półki cenowej. Jeżdżę dość dynamicznie i zależało mi na dobrych oponach. I zakup się sprawdził. Polecam.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Adam Słupsk

  Rozmiar: 225/55 R17

  Ocena: 5,7

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Skusiły mnie komentarze innych użytkowników - wszystko okazało się prawdą. Opona po 7 miesiącach praktycznie nie nosi śladów zużycia (zawieszenie hydroactive III), zachowanie na drodze rewelacja, bez aquaplaningu, zatrzymuje auto należycie, w zakrętach trzyma jak na szynach. Szczerze polecam, zastanawiam się nad zmianą auta i jeżeli sprzedam to opony zostawiam.

  Podsumowanie: Opisy innych użytkowników zgodne z rzeczywistością.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Adam

  Rozmiar: 245/45 R17

  Ocena: 4,2

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony generalnie dobre. Dosyć wrażliwe na ciśnienie - trzeba pilnować, żeby ktoś na wulkanizacji nie napompował, np. pod inny zakres ciśnień (duże prędkości/duże obciążenia), bo przy pustym samochodzie dzieją się cuda. Na mokrym, przy 2-4 stopniacch powyżej zera całkiem dobrze trzymają (i hamownie i przyspieszanie) Ogólnie polecam.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Stanisław

  Rozmiar: 195/55 R15

  Ocena: 4,3

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Do zakupu "zimowek" FULDY przekonały mnie FULDY "letnie". Jeżdżę już na nich 4 lata i naprawdę sprawują się bardzo dobrze. Opony zimowe jak na razie zachowują się bez zastrzeżeń, choć czas na próby "śnieżne" dopiero się zaczyna. Myślę, że osobom preferującym spokojny czy też umiarkowany styl jazdy można je polecić z całą pewnością.

  Podsumowanie: W oferowanej cenie i klasie są to naprawdę przyzwoite opony

  Czy opinia jest pomocna?

 • Jaco-PTKWO

  Rozmiar: 215/55 R17

  Ocena: 5,4

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony naprawdę bardzo fajnie się sprawdzają. Na suchej nawierzchni czy podczas deszczu rewelacja, na śniegu jeszcze nie miałem okazji przetestować, bo jakoś zima nie chce do nas zawitać w tym roku. Bałem się, że będą głośne, ale szczerze nie słyszę prawie żadnej różnicy w stosunku do letnich continetali. Naprawdę polecam.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Ewa

  Rozmiar: 235/60 R16

  Ocena: 4,5

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Nie wiem czy moja ocena jest godna uwagi gdyż nie jestem znawcą motoryzjacji. Jestem kobietą i kierowca aktywnym od ponad 30 lat. Dla mnie najważniejsza jest bezpieczna jazda. Ufam, że producent tych opon mi to gwarantuje. Uzywam je od 3 miesiecy i poki co jest ok. Mogę polecić te opony i obsługe w Oponeo. Pozdrawiam

  Czy opinia jest pomocna?

 • Wojtek Górski

  Rozmiar: 205/55 R16

  Ocena: 3,5

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Mam dorobek ponad 2 ml km za kierownicą aut osobowych. Opony mnie rozczarowały - biorąc pod uwagę siłę marki producenta. Wszystkie 4 szt wymagały ponownego wyważenia (okolice nawet 100 gr! - felgi alu). Są znacznie głośniejsze jak wyższe modele Fuldy. Próba z oponą „niskobudżetową” wyszła mi bokiem.

  Podsumowanie: Noty niskie. Tego modelu opony zdecydowanie nie polecam.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Sarenka

  Rozmiar: 245/45 R17

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony mega w pełni bezpieczne przy normalnej jeździe, przy pełnym bucie przy 280 kucach ma quattro, czasem coś ślizgną przy przyspieszaniu, ale nie jakoś mocarnie no i auto sobie z resztą radzi. :) Polatać na śniegu też idzie. W tej cenie/klasie myślę, że ceny uczciwa. Chcesz więcej, kup lepszą :).

  Czy opinia jest pomocna?

 • Marcin

  Rozmiar: 205/60 R16

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Jeśli chodzi o Fulde jestem stałym klientem tej marki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, czy to w mieście czy po za nim. Posiadam model Kristall Control HP2 205/60 R16 na zime w Astrze J. Na śniegu jak i na mokrej nawierzchni pewnie się prowadzą. Jak dla mnie GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA. Polecam!

  Czy opinia jest pomocna?

 • Paweł

  Rozmiar: 225/45 R17

  Ocena: 4,8

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Super opony równie na mokrą, jak i suchą nawierzchnię, dobrze zachowują się na błocie pośniegowym, nie miałem ani jednego nawet najmniejszego poślizgu, a jeżdżę dość dużo. Dobrze trzymają się drogi, i fajnie tłumią nierówności. Ogólnie pisząc to naprawdę polecam, super cena jak na te opony.

  Podsumowanie: Super opony równie na mokrą, jak i suchą nawierzchnię. Dobrze zachowują się na błocie pośniegowym, nie miałem ani jednego nawet najmniejszego poślizgu.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Michał

  Rozmiar: 215/50 R17

  Ocena: 4,8

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  2021, pierwsza zima od lat, opony sprawdziły się w miejskich warunkach. Przyczepność bardzo dobra na drodze mokrej (śnieg i deszcz) jak i oblodzonej (zbity śnieg i lód). Na suchej nawierzchni umiarkowanie głośne, ale zależy to również od jej typu. Ogólnie rzecz ujmując jestem zadowolony.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Niedźwiedź

  Rozmiar: 215/60 R16

  Ocena: 5,4

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opona świetna w każdych warunkach na suchym mokrym jak i na śniegu zachowuje się idealnie posiadam również model na lato także fulda. Moim zdaniem nie ustepuje oponom marki premium nawet na krok. Charakteryzuje sie również niskim stopniem zużycia a jeżdżę bardzo dynamicznie.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Rafał

  Rozmiar: 205/55 R16

  Ocena: 3,4

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony kupione w dobrej cenie, niestety nie miałem okazji sprawdzić ich zachowania na śniegu tej zimy (2019/2020) dlatego ocena 3. Na suchej nawierzchni nie są głośne, dobrze się prowadzi, na mokrym podobnie. Przy dodatnich temperaturach nie czuję, aby samochód "pływał".

  Czy opinia jest pomocna?

 • Grzegorz

  Rozmiar: 205/60 R16

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opona świetnie sprawdza się na śniegu i mokrej nawierzchni. Nie miałem nigdy problemu z ruszeniem z miejsca lub hamowaniem (przy zachowaniu odpowiedniej prędkości do warunków na drodze). Na suchej nawierzchni jest trochę bardziej "słyszalna", ale nie zmienia to oceny.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Marek

  Rozmiar: 205/65 R15

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Bardzo dobre opony, nie hałasują. Dobrze się spisują na suchej i mokrej nawierzchni. Głównie poruszam się po Trójmieście i okolicach. Kilka razy w roku po Polsce. Jeżdżę z autem pełnym pasażerów i w pojedynkę. Opony godne polecenia. Dobra relacja cena do jakości.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Paweł

  Rozmiar: 195/55 R15

  Ocena: 6,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Jestem kierowcą charakteryzującym się umiarkowanym, spokojnym stylem jazdy. W trakcie jazdy w warunkach miejskich i w trasie nigdy opony Kristall Controll HP2 mnie nie zawiodły ani na mokrej, ośnieżonej, ani na suchej nawierzchni. Zawsze auto dobrze się prowadzi.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Agnieszka Krawczyk

  Rozmiar: 215/55 R17

  Ocena: 4,6

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Bardzo dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników, dlatego szukaliśmy opony o jak najlepszych parametrach. Po sprawdzeniu ogólnodostępnych opinii zdecydowaliśmy się na zakup opon zimowych Fulda i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji. Opony godne polecenia.

  Podsumowanie: Rewelacyjny stosunek ceny do jakości opony, komfortu użytkowania i bezpieczeństwa. Polecam.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Beniamin Szyszka

  Rozmiar: 225/45 R18

  Ocena: 6,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Szczerze polecam! Byłem sceptycznie nastawiony do marki, ale w tym roku po pierwszej zimie zmieniam zupełnie zdanie. Opony idealnie zachowują się na mokrej jak i suchej nawierzchni. Na śniegu spisuja się bardzo dobrze a hamowanie wzorowe. Gorąco polecam.

  Czy opinia jest pomocna?

 • hawaii

  Rozmiar: 225/55 R16

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Najcichsze zimówki na jakich jeździłem. Świetnie trzymają się podczas zimowej jazdy po górskich drogach. 15K km przejechane z dużą prędkością po autostradach i lokalnych drogach, mimo łagodnej tegorocznej zimy zużycie opony minimalne. Polecam ten model

  Czy opinia jest pomocna?

 • Stanisław

  Rozmiar: 215/65 R16

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opona w zamian za przyzwoitą cenę oferuje bardzo dobre właściwości jezdne, dobrą przyczepność na nawierzchni mokrej i cichą pracę na nawierzchni suchej. Bieżnik nie tylko dobrze odprowadza wodę, ale i estetycznie wygląda. Wyrób w pełni godny polecenia.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Robert

  Rozmiar: 245/45 R18

  Ocena: 6,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony na suchej nawierzchni zachowują się bardzo dobrze choć trochę głośne z kolei na śniegu zachowują się fenomenalnie przy ciężkimi aucie z tylnym napędem ruszanie spod świateł na dużym śniegu to czysta przyjemność brak jakiegokolwiek poślizgu opon.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Artur

  Rozmiar: 215/55 R17

  Ocena: 6,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Jak do tej pory sprawują się świetnie. Nie mam zastrzeżeń zarówno pod kątem szumów, jak i przyczepności w zmiennych warunkach pogodowych. Nie weryfikowałem, jak zachowują się na błocie pośniegowym, ale to ze względu na brak śniegu w Wielkopolsce w tym roku :)

  Czy opinia jest pomocna?

 • Marcin

  Rozmiar: 245/40 R18

  Ocena: 5,6

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Na nawierzchni suchej bez zastrzeżeń, samochód dobrze się prowadzi. Problemy pojawiają się na nawierzchi mokrej. Lubią się ślizgać. Jednak na śniegu opona zachowuje się rewelacyjnie. Trzyma samochód i jest go ciężko wprowadzić w poślizg kontrolowany.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Krzysztof A.

  Rozmiar: 215/65 R15

  Ocena: 5,8

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Ciche opony z miękkiej mieszanki. Dobre prowadzenie na mokrym i suchym podłożu. Znakomita trakcja na śniegu i błocie pośniegowym. Znakomita relacja ceny do jakości. W tej cenie produkt wyśmienity i gorąco polecam wszystkim użytkownikom. Pozdrawiam.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Piotr

  Rozmiar: 215/65 R16

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Naprawdę bardzo dobre opony w swojej klasie i cenie. Kupiłem już drugi komplet na drugi samochód. Sprawdziły się na Zafirze i sprawdzają się ma QQ i w mieści i poza nim. Można powiedzieć, że są dość głośne, ale przy zimowych nie ma co przesadzać.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Krzysztof

  Rozmiar: 205/55 R16

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Bardzo dobra jakość w odniesieniu do ceny. Ogólne wrażenie bardzo dobre zarówno na suchej nawierzchni, jak i na tegorocznym śniegu. Poprzednio też miałem zimówki Fuldy i byłem z nich zadowolony, ale te zaskoczyły mnie pozytywnie jeszcze bardziej.

  Czy opinia jest pomocna?

 • EmilBee

  Rozmiar: 215/55 R17

  Ocena: 5,7

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Przejechałem ponad 10'000 km na tych oponach w każdych możliwych warunkach i mogę spokojnie powiedzieć, że sprawdzają się bardzo dobrze. Gryzą śnieg jak trzeba, i tylko żałowałem, że nie mam 4x4 napędu, bo wtedy zabawa byłaby lepsza.

  Podsumowanie: Opona bardzo dobra. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Szymon

  Rozmiar: 215/55 R17

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Wcześniej w aucie Kia cee'd 2014r posiadałem opony Fulda i teraz posiadam ten sam model. Dla mnie zachowują się bardzo dobrze w każdych warunkach zimowych. Mogę polecić innym kierowcom. Dostawa bez żadnych problemów. Polecam OPONEO.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Oleńka

  Rozmiar: 215/55 R16

  Ocena: 5,6

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Jedne z najlepszych opon, jakie miałam, są wręcz idealne. Trzymanie się nawierzchni mokrej z błota czy w śniegu jest mega zadziwiające. Przy suchej nawierzchni są super, tłumią hałas i nierówności, są wytrzymałe i godne polecenia.

  Podsumowanie: Polecam jak najbardziej z czystym sumieniem.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Marek

  Rozmiar: 195/55 R15

  Ocena: 6,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony super, polecam. Spełniają swoją powinność pod każdym względem. Nie mam problemów, dobrze się trzymają. Jedynie nie użytkowałem ich na śniegu i błocie pośniegowym ,dlatego nie oceniam. Zakupiłem jak już ciepło się zrobiło.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Maciej Nawrot

  Rozmiar: 205/55 R16

  Ocena: 5,3

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Doskonałe opony zimowe, szczególnie skuteczne na mokrym podłożu, niezawodne także na śniegu (chociaż nie eliminują całkowicie poślizgów). Na plus także rasowy wygląd. Jedyny mankament to nieco zbyt duża głośność przy toczeniu.

  Podsumowanie: Super jakość za rozsądną cenę

  Czy opinia jest pomocna?

 • Bartosz

  Rozmiar: 215/55 R17

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony bardzo dobrze się sprawdzają na różnych nawierzchniach. Miałem okazję je przetestować we wszystkich warunkach i nie ma powodów do narzekań. Opony dobrze trzymają i są bardzo ciche, co znacznie zwiększa komfort jazdy.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Splawik

  Rozmiar: 215/55 R16

  Ocena: 5,4

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Po zimie jaka była w tym roku, generalnie mogę polecić te opony. Na śniegu nie było problemów z ruszaniem pod górę. Opony ciche. Nie zauważyłam jakiś wahań w spalaniu. Hamowanie na lodzie bardzo dobre. Generalna ocena BDB.

  Czy opinia jest pomocna?

 • ZW

  Rozmiar: 205/55 R16

  Ocena: 5,1

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Kupując opony spodziewałem się dobrej jakości, niskich szumów i oporów toczenia i .... nie się zawiodłem. Opony są naprawdę ciche, auto dobrze się prowadzi, a przejechane kilometry na jednym tankowaniu też mile zaskakują.

  Podsumowanie: Opony godne polecenia.

  Czy opinia jest pomocna?

 • K

  Rozmiar: 205/55 R16

  Ocena: 5,6

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony w aucie są najważniejsze, to jedyna rzecz jaka utrzymuje samochód w kontakcie z nawierzchnią - na tym się nie oszczędza. Polecam Fulda Kristall Control - inwestycja w bezpieczeństwo na kilka dobrych lat.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Jacek Czajkowski

  Rozmiar: 205/60 R16

  Ocena: 5,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Użytkowałem opony przez jeden sezon. Jazda przeważnie w mieście i poza miastem na różnych nawierzchniach. Opony dobrze trzymają się nawierzchni, nie hałasują. Nie miałem z nimi żadnych kłopotów eksploatacyjnych.

  Podsumowanie: dobre opony polecam

  Czy opinia jest pomocna?

 • fur1ous

  Rozmiar: 245/45 R17

  Ocena: 6,0

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Opony idealnie sprawdzają się na śniegu, nawet przy grubszej pokrywie śniegowej auto prowadzi się dosyć pewnie i nie ma problem z ruszaniem. Śmiało mogą konkurować z oponami klasy premium. Zdecydowanie polecam.

  Czy opinia jest pomocna?

 • MariuszW23

  Rozmiar: 205/55 R16

  Ocena: 4,8

  Opinia
  potwierdzona zakupem

  Zakupione opony użytkuje od 28.10.2019r, głównie autostrada Niemcy-Polska. Przejechałem na nich już 12000 km na prędkościach 120-140 km/h, dobrze się trzymają, nie ścierają się, spokojnie posłużą trzy sezony.

  Podsumowanie: Dobrej jakości opony w atrakcyjnej cenie.

  Czy opinia jest pomocna?

Oferta
Oferta
Ceny i rozmiary Fulda Kristall Control HP2

Zastosuj

Zastosuj

Dostępne rozmiary i warianty
15" 5 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:

Dostawa 5-6 dni roboczych

322 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Dostawa 2-3 dni robocze

371 zł
Kup

Ostatnie 2 szt. Następne od 388 zł/szt.

Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

289 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

394 zł
Kup
Rok produkcji: 2021

Dostawa 5-6 dni roboczych

408 zł
Kup

Ostatnie 2 szt. Następne od 477 zł/szt.

Zobacz więcej
16" 10 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:

Dostawa 2-3 dni robocze

399 zł
Kup

Dostawa 5-6 dni roboczych

529 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

384 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

393 zł
Kup

Dostawa 2-3 dni robocze

436 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

349 zł
Kup

Dostawa 5-6 dni roboczych

458 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Dostawa 4-5 dni roboczych

417 zł
Kup

Ostatnia 1 szt. Następne od 459 zł/szt.

Dostawa 4-5 dni roboczych

435 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

442 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

549 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

482 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

460 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

461 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

504 zł
Kup

Ostatnia 1 szt. Następne od 0 zł/szt.

Zobacz więcej
17" 12 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:

Dostawa 2-3 dni robocze

546 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

495 zł
Kup

Dostawa 5-6 dni roboczych

567 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Dostawa 2-3 dni robocze

495 zł
Kup

Ostatnia 1 szt. Następne od 513 zł/szt.

Dostawa 5-6 dni roboczych

679 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

509 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

549 zł
Kup

Dostawa 2-3 dni robocze

467 zł
Kup

Dostawa 5-6 dni roboczych

481 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

504 zł
Kup

Dostawa 5-6 dni roboczych

600 zł
Kup

Dostawa 8 dni roboczych

765 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

542 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

557 zł
Kup

Dostawa 2-3 dni robocze

647 zł
Kup
Zobacz więcej
18" 6 dostępnych rozmiarów
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

504 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

564 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Dostawa 2-3 dni robocze

632 zł
Kup

Ostatnie 3 szt. Następne od 667 zł/szt.

Dostawa 5-6 dni roboczych

758 zł
Kup

Dostawa 5-6 dni roboczych

577 zł
Kup

Dostawa 5-6 dni roboczych

673 zł
Kup

Dostawa 4-5 dni roboczych

774 zł
Kup
Zobacz więcej
19" 2 dostępne rozmiary
 • Nazwa opony:
 • Rok produkcji:
 • Dostawa:
 • Cena za szt:
 • Ilość:

Dostawa 5-6 dni roboczych

762 zł
Kup
Rok produkcji: 2022

Doręczymy już jutro!

779 zł
Kup
Zobacz więcej
Raty
Raty
Gwarancja
Gwarancja

Gwarancja na opony Fulda Kristall Control HP2

Pełna treść gwarancji
 • okres gwarancji na opony osobowe, dostawcze, 4x4 oraz motocyklowe to 5 lat od daty zakupu lub od daty produkcji,
 • okres gwarancji na opony ciężarowe pod marką Goodyear oraz Dunlop – 4 lata od daty zakupu (jeśli posiadasz dowód zakupu) lub 5 lat od daty produkcji - gwarancja nie obejmuje opon starszych niż 8 lat),
 • okres gwarancji na opony ciężarowe marki Sava oraz Fulda to 3 lata od daty zakupu (jeśli posiadasz dowód zakupu) lub 4 lata od daty produkcji - gwarancja nie obejmuje opon starszych niż 8 lat),
 • gwarancja obejmuje wady związane z jakością wykonania, materiałami lub konstrukcją,
 • w przypadku uznanej reklamacji opona przejdzie na własność producenta, a Ty otrzymasz rekompensatę w wysokości zależnej od stopnia zużycia reklamowanej opony
Certyfikat
Certyfikat

Jesteśmy certyfikowanym sprzedawcą opon marki Fulda

Certyfikat Fulda

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste
 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!