Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford

Wybierz parametry swojego Ford i dobierz odpowiednie felgi

Ford

Amerykański koncern Ford od 1903 roku zajmuje się produkcją samochodów o różnym przeznaczeniu, a dziś to motoryzacyjna potęga. Przez ponad sto lat działalności na całym świecie pojawiło się co najmniej kilkadziesiąt modeli z niebiesko-srebrnym logo, a z fabryk, należących do marki, wyjechało prawie 7 milionów pojazdów.

Felgi Ford – nie zawsze aluminiowe

Ze względu na to, że marka ma niezwykle długą historię, była ona świadkiem rozwoju rynku motoryzacyjnego, w tym ewolucji kół. Początkowo montowano w Fordach felgi, z charakterystycznymi szprychami – dziś przypominającymi te rowerowe. Później zastąpiono je obręczami stalowymi. Co ciekawe, współcześnie marka stawia na obręcze aluminiowe, produkowane tylko dla niej. Daje to gwarancję idealnego dopasowania do kolejnych samochodów wypuszczanych na rynek. Wszystkie alufelgi Ford spełniają surowe normy i pod każdym względem stanowią dopełnienie aut, w których są montowane.

Oryginalne felgi do Forda – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry

Podczas poszukiwania nowych felg do Forda, trzeba wziąć pod uwagę szereg parametrów, wpływających nie tylko na ich właściwości, ale i możliwość montażu do danego samochodu. Producenci dobierają je w taki sposób, aby obręcze mogły jak najlepiej współpracować z całą konstrukcją. Nie można zapomnieć też o stylistyce – dzisiaj montowane są przede wszystkim aluminiowe felgi. Ford proponuje mnóstwo wzorów do wyboru.

Jaka jest średnica felg w Fordach?

Użytkownicy samochodów tej marki korzystają z obręczy w wielu różnych średnicach, jednak do najczęściej występujących można zaliczyć te 16, 17 i 18-calowe. Felgi w Fordzie Fieście są stosunkowo małe – dolna granica wynosi 13" i 14". Z drugiej strony felgi w Fordzie Kuga oraz w Explorerze VI SUV 3.0 (EcoBoost) mogą mieć aż 21 cali średnicy.

Jaki jest rozstaw śrub w felgach w Fordzie?

Rozstaw śrub w Fordzie nie jest jednolity dla całej marki – mogą występować mocowania z czterema, pięcioma lub sześcioma śrubami. Możliwe układy to: 4x108; 4x98; 5x108; 5x114,3; 5x112; 5x160; 6x180 oraz 6x139,7. Druga liczba opisuje średnicę okręgu, na którym znajdują się otwory montażowe.

Jaka jest szerokość felg w Fordach?

W przypadku Forda do czynienia mamy z wieloma szerokościami felg. Może to być zarówno 5", spotykane w modelu Fiesta, jak i 11,5", charakterystyczne dla Forda Mustanga.

Jakie jest ET felg w Fordzie?

Ze względu na bogatą ofertę samochodów w portfolio tego producenta, zakres występującego ET jest bardzo szeroki. Jego minimalna i maksymalna wartość dla wszystkich modeli to 20 i 60 milimetrów. W kilku wersjach silnikowych spotkać można się również z ET zerowym – oznacza to, że płaszczyzna montażowa jest zrównana z osią symetrii felgi.