Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford Maverick

Sprawdź rozmiar felg do Ford Maverick i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

Maverick

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford Maverick

Pierwszą generację kompaktowego SUVa Ford Maverick produkowano w latach 1993-1999. Pojazd występował w wariancie 3- i 5-drzwiowym. Jego bliźniaczą odmianą był model Nissan Terrano. Druga odsłona tego modelu była sprzedawana w latach 2001-2007. Nazwa Maverick występowała wówczas wyłącznie na rynku europejskim (auto nie było dostępne w Polsce) - w wersji globalnej pojazd nosił oznaczenie Escape. Jego następcą jest model Kuga.

Oryginalne felgi Ford Maverick

W pierwszej wersji Forda Maverick instalowano fabrycznie felgi 15-calowe ze stali. W drugiej odsłonie auta oferta producenta obejmowała 15-calowe obręcze stalowe lub aluminiowe, a także felgi z aluminium o średnicy 16 cali. Obręcze z aluminium miały 5-ramienny wzór.

Jakie obręcze do Forda Maverick?

Przy wyborze felg do samochodu koniecznie uwzględnijmy określony przez jego producenta zakres rozmiarowy - tylko wtedy pojazd zachowa odpowiednie parametry jezdne. Ważna jest nie tylko średnica i szerokość obręczy, ale także głębokość osadzenia w nadkolu (ET) oraz rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felg w Fordzie Maverick?

W pierwszej i drugiej wersji modelu Ford Maverick można instalować wyłącznie felgi o średnicy 15 lub 16 cali.

  • Ford Maverick - rozstaw śrub

Do pierwszej wersji Forda Maverick pasują felgi z typowo terenowym rozstawem śrub 6x139,7. W drugiej odsłonie auta zastosowano układ 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg w Fordzie Maverick?

W Fordzie Maverick pierwszej generacji dopuszczalna szerokość felg jest określona w zakresie od 6 cali do 7 cali. W drugiej odsłonie auta można mocować obręcze o szerokościach 6,5 cala lub 7 cali.

  • Jakie ET felgi Ford Maverick?

Głębokość osadzenia obręczy w Fordzie Maverick pierwszej generacji jest wyznaczona w zakresie od ET 23 do ET 27. W drugiej wersji auta jest to przedział od ET 43 do ET 47.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford Maverick

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford Maverick

Osoby jeżdżące autem Ford Maverick najczęściej wybierają: