Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford Edge

Sprawdź rozmiar felg do Ford Edge i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

Edge

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford Edge

Ford Edge to średniej klasy SUV (segment D). Auto ma masywną sylwetkę – charakterystyczną cechę wielu aut zza oceanu, mocne silniki i dostępne jest z napędem na przód lub na 4 koła. Model miał swoją premierę w 2006 roku, od tego czasu pojawiły się jego dwie generacje. Od 2021 roku pojazd nie jest oferowany na rynku europejskim.

Fabryczne felgi Ford Edge

Felgi OEM, czyli konstrukcje mocowane w pojeździe na etapie produkcji, w przypadku Forda Edge dostępne były w wielu stylizacjach i rozmiarach. Standardem są 18-calowe konstrukcje z 5-ramiennym wzorem w kolorze srebrnym. Klienci mieli też do wyboru obręcze o średnicy 19 i 20 cali ze srebrnym lub czarnym wykończeniem.

Parametry felgi Ford Edge: wymiary, śruby i ET

Kluczowy dla właściwego dopasowania felgi do auta jest dobór odpowiedniej średnicy i szerokości. Ważne są także parametr ET oraz liczba i rozstaw śrub. Trzymając się wytycznych producenta, mamy pewność, że auto zachowa odpowiednie właściwości użytkowe.

  • Jaka średnica felgi Ford Edge? 20 cali i nie tylko

Ford Edge drugiej generacji można wyposażyć w felgi o średnicy od 18 cali do 20 cali. Dotyczy to wszystkich wariantów pojazdu. Im większą obręcz zastosujemy, tym profil opony powinien być niższy.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Ford Edge?

Koła w Fordach Edge są montowane na 5 śrub. Otwory montażowe w felgach rozmieszczono na okręgu o średnicy 108 mm. Poszukując więc nowych felg, zdecyduj się na rozstaw 5x108 mm.

  • Ford Edge – jaka szerokość felgi?

Konstruktorzy modelu Ford Edge przewidzieli możliwość wyposażenia auta w felgi o szerokości od 7,5 cali do 9 cali. Najszersze będą jednocześnie konstrukcjami o największej średnicy (20 cali).

  • Jakie jest ET felg Ford Edge?

ET wyznacza stosunek umiejscowienia płaszczyzny montażowej felgi do środka jej symetrii. Dzięki niemu można określić głębokość osadzenia felgi w nadkolu. Dopuszczalne parametry dla modelu Ford Edge wynoszą od ET 40 do ET 50 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford Edge

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford Edge

Osoby jeżdżące autem Ford Edge najczęściej wybierają: