Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford Puma

Sprawdź rozmiar felg do Ford Puma i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

Puma

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford Puma

Amerykańska marka opracowała dwie kompletnie inne wersje modelu Puma. Pierwsza z nich produkowana w latach 1997-2002 była 3-drzwiowym coupe o sportowej stylistyce i kompaktowych rozmiarach. W 2019 roku zaprezentowano nową Pumę - kompaktowy i ekonomiczny crossover przeznaczony do miejskiej jazdy (klasa B).

Fabryczne felgi Ford Puma

Pierwsza wersja Forda Pumy dostępna była oryginalnie z aluminiowymi felgami w rozmiarze 15". W specjalnej wersji Racing Puma instalowano konstrukcje o średnicy 17 cali. W drugiej generacji modelu (w ofercie od 2019 roku) klienci mogą wybierać między aluminiowymi obręczami 17", 18" i 19" calowymi w różnych wzorach i stylach wykończenia.

Jakie felgi do Ford Puma: rozstaw śrub, ET i inne parametry

Do danego modelu auta zwykle możemy dopasować felgi o różnych średnicach i szerokościach. Dopuszczalne wymiary wskazane są w specyfikacji pojazdu. Znajdziemy w niej również zakres parametru ET, a także dane o rozstawie i liczbie śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felg do Forda Pumy?

Pierwsza wersja Forda Pumy (coupe) może jeździć na felgach o średnicy od 13" do 16". W drugiej odsłonie tego modelu (crossover) do większości wersji pasują konstrukcje w rozmiarach od 16” do 20 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Ford Puma?

W egzemplarzach Forda Puma z przełomu wieków koła instalowano na 4 śruby, a ich rozstaw wynosił 108 mm, czyli w standardzie 4x108. W nowych wersjach felgi mocuje się do piast na 5 śrub. Elementy umieszczone są na okręgu o średnicy 108 mm. Ten wariant określany jest oznaczeniem 5x108.

  • Ford Puma - jaka jest szerokość felgi?

Do Forda Pumy pierwszej generacji pasowały felgi o szerokości od 5" do 7,5". W drugiej odsłonie mamy wybór między konstrukcjami o szerokości od 6,5" do 8,5". Im szersza obręczy, tym jej średnica jest zwiększa.

  • Jakie jest ET felg do Ford Puma?

Parametr ET odnosi się do głębokości umiejscowienia obręczy w nadkolu. Dla Forda Pumy z lat 1997-2002 standardem był zakres od ET 32 do ET 40 mm. W modelu produkowanym od 2019 roku obowiązuje przedział od ET 38 do ET 50 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford Puma

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford Puma

Rozwiń

Zwiń