Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford EcoSport

Sprawdź rozmiar felg do Ford EcoSport i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

EcoSport

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford EcoSport

Pierwsza odsłona Forda EcoSport trafiła na linie produkcyjne już w 2003 roku. Początkowo model sprzedawany był wyłącznie w Brazylii, jednak szybko rozszerzono eksport także o pozostałe kraje Ameryki Łacińskiej. W dużej mierze konstrukcja modelu nawiązywała do sprzedawanego w Europie Forda Fusion, dzieląc z nim między innymi płytę podłogową i wykończenie. W 2007 roku projektanci z amerykańskiej marki zdecydowali się odświeżyć wygląd EcoSport. Modernizację przeszło nadwozie, a także wnętrze oraz reflektory.


O prawdziwym renesansie zainteresowania tym modelem, możemy mówić jednak dopiero od 2012 roku, czyli od pojawienia się drugiej generacji. Niewielki crossover trafił po raz pierwszy do ogólnoświatowej sprzedaży, a jego prezentacja odbyła się w trakcie targów w Paryżu. Zgodnie z nową filozofią Forda, Ecosport trafił na ponad 100 rynków w identycznej, ujednoliconej dla Ameryki i Europy wersji. Oznaczało to koniec także dla modelu Fusion, dostępnego na Starym Kontynencie.


Celem było wpisanie się w narastający trend dla miejskich crossoverów i zastąpienie w katalogu tracącego na popularności minivana B-Max. Samochód oferuje dużą pojemność bagażnika (od 320 do 705 l), a po liftingu zyskał także nowy przód, kokpit i bardzo charakterystyczne 17-calowe felgi aluminiowe. Ford EcoSport dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia, z czego jedna w limitowej edycji raptem 500 egzemplarzy.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford EcoSport

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford EcoSport

Osoby jeżdżące autem Ford EcoSport najczęściej wybierają: