Felgi do Ford Focus

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

2014 - obecnie (gen. III FL)

2011 - 2014 (gen. III)

Nie znaleziono auta

Podaj

Ford Focus

Ford Focus to jeden z najpopularniejszych samochodów zaprojektowanych przez amerykański koncern. Zaliczany jest do segmentu aut kompaktowych. Występuje w następujących wersjach nadwozia: hatchback, kombi, sedan i cabrio.


Pierwsza generacja (MK1) modelu premierę miała w 1998 roku i od razu wzbudziła duże zainteresowanie. Pierwszy Focus wyróżniał się wyglądem zaprojektowanym w myśl New Edge Design: charakteryzował się m.in. ostrymi liniami i trójkątnymi reflektorami.


Duży podziw budziło stworzone przez amerykańskich inżynierów wielowahaczowe zawieszenie – Control Blade, które doceniane jest i dziś. Jest ono wyjątkowo wytrzymałe, a przy tym wpływa na zwiększoną przyczepność i stabilność jazdy. Rok po debiucie Ford Focus otrzymał tytuł Europejskiego Samochodu Roku.


Drugie wcielenie modelu (MK2, 2004) nie budziło zachwytów, natomiast trzecia generacja (MK3, 2010) odznaczała się nowym wyglądem i poprawionymi osiągami. W ofercie znalazły się wówczas modele z silnikiem EcoBoost, doceniane za niską awaryjność.


W 2018 roku światło dzienne ujrzała czwarta generacja Forda Focusa (MK4). Tym razem postawiono na szerszy grill, a mniejsze reflektory. Tylne lampy stały się poziome, a auto zyskało nowe proporcje. Wygląd auta, niezależnie od modelu poprawią dobrze dobrane felgi. Ford Focus MK3 oraz najnowsza generacja doskonale wyglądać będzie z nowoczesnymi obręczami aluminiowymi (14-20 cali), do starszych, jak Ford Focus MK2 felgi stalowe (14-16 cali) będą najlepszym wyborem. Nawet w przypadku najstarszego wariantu - Ford Focus MK1, felgi metalowe znacznie poprawią jego prezencję.