Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford Focus

Sprawdź rozmiar felg do Ford Focus i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

Focus

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford Focus

Ford Focus to niezwykle popularny model, który od wielu lat jest jednym z częściej spotykanych na ulicach aut. Użytkownicy chwalą go za bezproblemowe działanie, a z każdą nową odsłoną prezentuje się on coraz lepiej. Samochód doczekał się aż czterech generacji. Jego premiera miała miejsce w roku 1998. Do wyboru były wówczas wersje hatchback, sedan i kombi. Druga generacja wypuszczana od 2004 do 2011 roku przyniosła dodatkowo opcję coupé-cabrio, której nie było już w trzeciej, produkowanej w latach 2010-2018 odsłonie. Najnowsze modele z 4 generacji miały swoją premierę w roku 2018 i produkowane są w Niemczech, w Chinach oraz w Tajwanie.

Felgi w Fordzie Focusie – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry

Nie sposób wybrać nowych felg, jeżeli nie znamy podstawowych parametrów dotyczących auta. Najlepiej sprawdzić je w informacjach od producenta, co pozwoli uniknąć zakupu niewłaściwego modelu, którego nie będzie się dało zamontować. Warto też zastanowić się nad wyglądem. Do wyboru są między innymi czarne felgi. Ford Focus będzie się dzięki nim prezentował bardzo szykownie, co dotyczy zwłaszcza modeli z najnowszej generacji.

Jaka jest średnica felg w Fordzie Focusie?

Jeśli chodzi o średnicę, rozmiar felg w Fordzie Focusie mieści się w przedziale od 14 do nawet 20”. Najczęściej spotykane są wersje 15”, 16” oraz 17”. To popularne opcje, zazwyczaj spotykane na ulicach.

Ford Focus – rozstaw śrub w felgach

Felgi aluminiowe w Fordzie Focusie mają różne rozstawy śrub. Parametr ten zależny jest od modelu i generacji. Dominującym wymiarem jest 5x108, jedyną alternatywę stanowi 4x108, stosowany wyłącznie w modelach hatchback, kombi oraz sedan należących do 1 generacji.

Jaka jest szerokość felg w samochodach Ford Focus?

Oryginalne felgi aluminiowe w Fordzie Focusie mogą mieś szerokość od 5,5” do 9”. W takim samym zakresie powinny być dobierane wszelkie zamienniki.

Jakie jest ET felg w Fordzie Focusie?

ET to parametr decydujący o tym, jak głęboko w nadkolu osadzona jest felga. W Fordzie Focus jego minimalna wartość wynosi 35 mm, a maksymalna 55 mm.

Popularne generacje Ford Focus

Ford
Focus

2003 - 2010

I

Ford
Focus

2006 - 2010

II

Ford
Focus

2012 - 2014

III

Ford
Focus

2014 - 2018

III FL

Ford
Focus

2018 - 2022

IV

Ford
Focus

2022 - obecnie

IV FL

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford Focus

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford Focus

Rozwiń

Zwiń