Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford Galaxy

Sprawdź rozmiar felg do Ford Galaxy i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

Galaxy

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford Galaxy

Ford Galaxy to należący do klasy średniej minivan, który po raz pierwszy zaprezentowano w 1995 roku. I generacja (1995-2006) powstała we współpracy z marką Volkswagen, a do wyboru były wersje z napędem na cztery koła lub na przednią oś. Kolejna odsłona tego modelu, produkowana w latach 2006-2015 oferowała już jedynie przedni napęd. Co ciekawe, w III wersji (2015-2023) ponownie do wyboru kierowców była również opcja 4x4. W tej odsłonie całkowicie odnowiono także nadwozie, nadając mu bardziej nowoczesny, odpowiadający ówczesnym standardom kształt. Nowością dla tego modelu było też stworzenie wersji z silnikiem hybrydowym.

Felgi – Ford Galaxy

Obręcze w tym modelu dość mocno różnią się dla poszczególnych generacji pojazdu. Stalowe felgi w Fordzie Galaxy mk3 mogły mieć rozmiar nawet 17”, co jest raczej rzadko spotykane. W II odsłonie pojazdu występuje z kolei specyficzna wartość ET – 50 ½. Dlatego przed zakupem nowego kompletu obręczy stalowych bądź felg aluminiowych do Forda Galaxy, koniecznie sprawdź parametry takie jak szerokość, rozstaw śrub, średnica czy ET, jakie podaje producent dla danej wersji auta.

  • Rozmiar felg Ford Galaxy – średnica

Średnice felg w Fordzie Galaxy I generacji mogą mieć 15”, 16”, 17” lub 18”. W drugiej i trzeciej generacji próg rozpoczyna się od 16” i kończy na 20”. Oprócz największej wersji, doszedł więc również wariant 19”.

  • Ford Galaxy – rozstaw śrub

Rozstaw śrub to parametr składający się z dwóch członów – pierwszy określa liczbę śrub montażowych, a drugi określa średnicę okręgu, na jakim je rozstawiono. Dla poszczególnych generacji Forda Galaxy rozstaw śrub wynosi: 5x112 (I) lub 5x108 (II i III).

  • Szerokość felg

Szerokość felg zazwyczaj wzrasta razem z ich średnicą. W Fordzie Galaxy I generacji może wynosić 6”, 7” lub 8”, w II odsłonie 6,5”, - 8”, a w III 7,5” – 9”.

  • ET Felg w Fordzie Galaxy

Parametr ET jest bardzo ważny, ponieważ to od niego zależy, jak głęboko w nadkolu osadzona zostanie obręcz. W I generacji Forda Galaxy obowiązuje zakres od ET 35 do ET 53 mm. W II od ET 40 do ET 55 mm. W tej wersji występują też obręcze o rzadkim standardzie ET 50 ½. Dla III odsłony auta odpowiednie są felgi w rozpiętości od ET 40 do ET 56.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford Galaxy

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford Galaxy

Rozwiń

Zwiń