Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford Fiesta

Sprawdź rozmiar felg do Ford Fiesta i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

Fiesta

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford Fiesta

Małe miejskie auto Ford Fiesta jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli amerykańskiej marki. Samochód zdobył dużą popularność także wśród polskich kierowców. Od momentu debiutu w 1976 roku na rynku pojawiło się osiem generacji tego pojazdu. Model dostępny jest w wielu różnych wersjach – wśród nich są także serie sportowe.

Fabryczna felga Ford Fiesta

W pierwszych odsłonach Forda Fiesta standardowo instalowano obręcze stalowe w rozmiarze 13 cali. Dopiero w modelach z początku XXI wieku w ofercie zaczęły przeważać większe felgi – także w wersji aluminiowej. Przykładowo egzemplarze piątej generacji zjeżdżały z linii montażowych na obręczach 14-calowych stalowych lub 14- i 15-calowych aluminiowych.

Jakie są parametry felg do Forda Fiesta?

Wymiary i inne parametry techniczne obręczy kół mają zasadniczy wpływ na właściwości jezdne pojazdu. Zależy od nich m.in. trakcja, przyczepność i praca układu zawieszenia. Dlatego felgi powinny być zawsze dobrane zgodnie z wymogami producenta samochodu. Zwróćmy uwagę na średnicę, szerokość, ET (głębokość osadzenia w nadkolu), a także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felgi do Forda Fiesta?

W Fordach Fiesta od drugiej do czwartej generacji można mocować obręcze o średnicach 13 lub 14 cali. W wersjach piątej i szóstej zastosowanie miały felgi w rozmiarach od 14 do 17 cali. Do siódmej odsłony tego modelu pasują obręcze w rozmiarach od 15 do 18 cali.

  • Ford Fiesta – rozstaw śrub

By koło pasowało do piast, musi być wyposażone w odpowiedni rozstaw otworów montażowych. Dla wszystkich wersji Forda Fiesta ten parametr jest taki sam i wynosi 4x108.

  • Jaka szerokość felgi do Forda Fiesta?

Druga odsłona Forda Fiesta może jeździć na obręczach o szerokościach 4,5 cala lub 5 cali. W trzeciej i czwartej wersji dopuszczalna szerokość felg wynosi od 4,5 cala do 6 cali, w piątej i szóstej – od 5,5 cala do 7 cali, a w siódmej – od 6 cali do 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi w Fordzie Fiesta?

Poszczególne odsłony Forda Fiesta mają różny zakres parametru ET, który określa głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. Np. w wersji drugiej jest to przedział od ET 39 do ET 43, a trzeciej i piątej od ET 35 do ET 40.

Popularne generacje Ford Fiesta

Ford
Fiesta

1983 - 1989

II

Ford
Fiesta

1989 - 1996

III

Ford
Fiesta

1996 - 2003

IV

Ford
Fiesta

2001 - 2008

V

Ford
Fiesta

2008 - 2013

VI

Ford
Fiesta

2013 - 2017

VI FL

Ford
Fiesta

2017 - 2022

VII

Ford
Fiesta

2022 - obecnie

VII FL

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford Fiesta

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford Fiesta

Osoby jeżdżące autem Ford Fiesta najczęściej wybierają: