Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford C-Max

Sprawdź rozmiar felg do Ford C-Max i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

C-Max

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford C-Max

Ford C-Max zadebiutował na rynku w 2003 roku. Ten kompaktowy, rodzinny minivan (segment K) dostępny jest wielu wariantach silnikowych i wyposażeniowych. W 2007 roku model przeszedł face lifting, a w 2010 roku premierę miała jego druga generacja. Produkcja zakończyła się w 2019 roku.

Fabryczne felgi Ford C-Max

Poszczególne wersje wyposażeniowe Forda C-Max opuszczały salony z felgami w różnych rozmiarach i stylizacjach. W modelach pierwszej generacji w ofercie były obręcze stalowe o średnicy 15 lub 16 cali, a także z aluminium o średnicy 16, 17 i 18 cali. W autach drugiej generacji klienci mieli do wyboru felgi z lekkich stopów w rozmiarach od 16 do 18 cali.

Jakie felgi do Ford C-Max: rozstaw śrub, ET, rozmiary

Szerokość i średnica felg, które chcemy zamocować do auta, powinny być zgodne ze specyfikacją producenta samochodu. Podobnie jest w przypadku parametru ET oraz liczby i rozstawu śrub montażowych. Tylko wówczas pojazd zachowa odpowiednie właściwości użytkowe, czyli będzie prowadził się pewnie i bezpiecznie.

  • Jaki jest rozmiar felg Ford C-Max?

Najmniejsze felgi, które będą pasować do Forda C-Max pierwszej generacji, mają średnicę 15 cali. W nowszej odsłonie minimalny rozmiar wynosi 16 cali. W obu wersjach można też instalować większe obręcze - maksymalnie 20-calowe.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Ford C-Max?

Felgi w Fordzie C-Max mocuje się za pomocą 5 śrub. Punkty montażowe rozmieszczono na okręgu o średnicy 108 mm (5x108). Dotyczy to pojazdów pierwszej i drugiej generacji.

  • Ford C-Max - jaka szerokość felgi?

Szerokość felg w Fordzie C-Max może być różna. Zwykle im większa jest średnica obręczy, tym jej szerokość wzrasta. Do obu generacji modelu C-Max zakres dopuszczalnych szerokości wynosi od 6,5 cali do 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felg do Forda C-Max?

ET to parametr określający umiejscowienie płaszczyzny montażowej koła w stosunku do środka symetrii obręczy. Prawidłowo dobrany, pozwala uniknąć sytuacji, w których koło wystaje poza obrys auta lub ociera o jego nadkole. W pierwszej generacji Forda C-Max ET wynosi od 33 do 52,5 mm, w drugiej: 33-55 mm. Do samochodu możemy więc zamocować m.in. felgi z ET 35, ET 40, ET 42, ET 45 i ET 50.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford C-Max

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford C-Max

Rozwiń

Zwiń