Felgi do Ford Kuga

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Ford Kuga

Ford Kuga to duchowy spadkobierca kultowego amerykańskiego Forda Escape. Powstał na tej samej płycie podłogowej, co obecne już na rynku Fordy C-Max i Focus, jednak jako pierwszy z nich zaprojektowany został w całości w myśl stylistyki „Kinetic Design”. Choć dzielił ze starszymi braćmi część rozwiązań technologicznych, to jego projekt miał być o wiele nowocześniejszy, a wnętrze samochodu bardziej przyjazne dla użytkownika. Dzięki nadwoziu typu kombi samochód oferował bardzo przestronne wnętrze i pojemny bagażnik do 1600 litrów, który dobrze sprawdzał się w sportowo-miejskim przeznaczeniu modelu.


W trakcie targów motoryzacyjnych w Detroit w 2013 roku amerykański koncern zaprezentował nową odsłonę Forda Kuga. Drugą generację zbudowano w oparciu o strategię „One Ford”, zakładającą produkcję modeli globalnych, które sprzedawać będą się na wszystkich światowych rynkach. Ponownie wykorzystano płytę podłogową z Focusa, a prześwit zwiększono do 195 mm.


Podstawowa wersja Forda Kugi w sprzedaży była raptem do 2016 roku, kiedy przeprowadzono gruntowną modernizację wyglądu. Samochód otrzymał zupełnie nowy przód, nawiązujący do modelu Edge. Zmieniono układ reflektorów i atrapy chłodnicy. Również tak ciepło przyjęte przez kierowców wnętrze doczekało się zmian. Skorygowano ustawienie przycisków na kokpicie, wprowadzono ekran dotykowy do sterowania multimediami, a także przycisk elektronicznego sterowania hamulcem ręcznym.


Terenowy charakter modelu można dodatkowo podkreślić wybierając do niego odpowiednie felgi aluminiowe lub stalowe. Szeroki wybór od standardowych do bardziej wyszukanych obręczy pozwoli oddać ducha kultowego amerykańskiego Forda Escape, w zupełnie nowej odsłonie pod nazwą Kuga.