Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford Kuga

Sprawdź rozmiar felg do Ford Kuga i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

Kuga

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford Kuga

Crossover Ford Kuga pojawił się na rynku w 2008 roku jako następca modelu Maverick Escape. Pierwsza wersja auta zaliczana jest do kompaktowego segmentu C, dwie kolejne (premiery w 2012 i 2019 roku) reprezentują średnią klasę D. Pojazd dostępny jest w kilku wersjach wyposażeniowych z napędem na przód lub 4 koła.

Oryginalne felgi Ford Kuga

Pierwsza generacja Forda Kuga - w zależności od wersji - mogła być fabrycznie wyposażona w aluminiowe felgi w rozmiarach 17 lub 18 cali. W drugiej i trzeciej wersji opcją są też obręcze o średnicy 19 cali. Producent oferuje je w kilku wzorach.

Jakie felgi do Forda Kugi: rozmiary, ET, rozstaw śrub

Do danego modelu auta zwykle można dopasować komplety felg w kilku różnych średnicach i szerokościach. Przy wyborze zamienników obręczy zwróćmy też uwagę na dopuszczalny zakres parametru ET. Felga powinna mieć też w odpowiednią liczbę i rozstaw otworów montażowych.

  • Jaka jest średnica felg w Ford Kuga?

W pierwszej generacji Forda Kuga możliwy jest montaż felg o średnicy od 16 do 21 cali. W drugiej wersji minimalny rozmiar wynosi 17 cali, a maksymalny 21 cali. W najnowszej odsłonie opcją są obręcze o średnicy od 17 do 22 cali.

  • Ford Kuga: rozstaw śrub

Wszystkie wersje Forda Kuga mają taką samą liczbę i rozstaw punktów montażowych. To 5 śrub rozlokowanych na okręgu o średnicy 108 mm (5x108).

  • Jaka szerokość felgi w Ford Kuga?

Szerokość felgi rośnie zwykle wraz ze zwiększaniem się jej średnicy. Dla dwóch pierwszych generacji modelu Forda Kuga minimalna wartość tego parametru wynosi 6,5 cala, a dla trzeciej - 7 cali. Najszersze - 10-calowe obręcze zamocujemy w pierwszej wersji auta. W modelach drugiej i trzeciej generacji najszersze felgi mogą mieć wymiary odpowiednio 9 i 9,5 cala.

  • Ford Kuga - jakie ET felgi?

Parametr ET - podobnie jak średnica i szerokość felgi - zwykle określony jest przez producenta w pewnym przedziale. Dla wszystkich wersji Forda Kuga jego minimalna wartość to ET 35. Maksimum dla kolejnych trzech generacji tego auta wynosi odpowiednio: ET 52,5; ET 52 i ET 55 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford Kuga

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford Kuga