Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford B-Max

Sprawdź rozmiar felg do Ford B-Max i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

B-Max

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford B-Max

Ford B-Max to miejski minivan z segmentu B. Auto było produkowane w latach 2012-2017 wraz z większymi modelami o podobnej linii nadwozia: C-Max i S-Max. Cechą charakterystyczną tego pojazdu jest brak centralnego słupka, a także przesuwane drzwi tylne.

Fabryczne felgi Ford B-Max

W modelu Ford B-Max najczęściej instalowano fabrycznie felgi stalowe o średnicy 15-cali. W ofercie producenta znalazły się też obręcze aluminiowe 16- i 17-calowe. Dostępne były w kilku wersjach stylistycznych.

Jakie felgi pasują do Forda B-Max?

Zamienniki oryginalnych obręczy do auta powinny mieć wymiary zgodne z parametrami określonymi przez producenta samochodu. Dzięki temu pojazd będzie prowadził się wygodnie i bezpiecznie. Weźmy pod uwagę średnicę obręczy, jej szerokość, głębokość osadzenia w nadkolu (ET), a także rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felgi do Forda B-Max?

W modelu Ford B-Max można instalować felgi o średnicach od 15 do 18 cali. Większa obręcz wymaga zastosowania opony o niższym profilu.

  • Rozstaw śrub Forda B-Max

W Fordzie B-Max rozstaw śrub w felgach wynosi 4x108. Oznacza to, że obręcze są przykręcane do piast na 4 śruby, a elementy rozstawiono na okręgu o średnicy 108 mm.

  • Jaka jest szerokość felgi w Fordzie B-Max?

Producent Forda B-Max przewidział możliwość instalowania w aucie felg o szerokościach w zakresie od 6 cali do 8 cali.

  • Jakie jest ET felgi w Fordzie B-Max?

Parametr wyznaczający głębokość mocowania felgi w nadkolu na modelu Ford B-Max został określony w przedziale od ET 25 do ET 40.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford B-Max

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford B-Max