Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford S-Max

Sprawdź rozmiar felg do Ford S-Max i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

S-Max

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford S-Max

Ford S-Max to średniej wielkości minivan (przedstawiciel segmentu K). Auto dostępne jest w wersji 7-miejscowej i dobrze sprawdza się jako rodzinne auto typu suburban. Pojazd pojawił się na rynku w 2006 roku (lifting w roku 2010). W roku 2014 premierę miał druga generacja tego modelu.

Oryginalne felgi Ford S-Max

W pierwszej wersji Forda S-Max w ofercie producenta znalazły się obręcze ze stali w rozmiarze 16 cali oraz felgi aluminiowe w różnych wzorach i rozmiarach. W autach drugiej generacji mocowano fabrycznie obręcze aluminiowe o średnicy od 17 do 19 cali.

Ford S-Max – jakie felgi?

Szukając zamienników oryginalnych felg do auta, zwróćmy uwagę na ich średnicę i szerokość. Ważny jest również parametr ET, który w praktyce wyznacza głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. Przy wyborze felgi znaczenie ma też liczba i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felg w Ford S-max?

W Ford S-Max pierwszej generacji można mocować felgi o średnicy od 16 do 20 cali. W drugiej wersji auta opcją jest montaż obręczy w rozmiarze od 17 do 21 cali.

  • Ford S-max – rozstaw śrub

W Ford S-Max koła instaluje się przy pomocy 5 śrub. Otwory montażowe w feldze powinny być rozmieszczone na okręgu o średnicy 108 mm. Do auta pasują zatem obręcze 5x108.

  • Jaka szerokość felgi w Ford S-max?

Felga do pierwszej wersji Forda S-Max może mieć szerokość od 6,5 cala do 9 cali. W autach drugiej generacji dopuszczalna szerokość została określona w zakresie od 7 cali do 9,5 cala.

  • Jakie jest ET felg do Ford S-max?

Nieprawidłowo dobrane ET może być przyczyną wystawania felgi poza obrys pojazdu, ocierania opony o nadkole lub nadmiernego zużywania paliwa. Dla modelu S-Max konstruktorzy wyznaczyli ten parametr w zakresie od ET 33 do ET 55 mm dla modelu pierwszej generacji i od ET 35 do ET 55 mm dla modelu drugiej generacji.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford S-Max

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford S-Max