Pracuj w Oponeo

Felgi do Ford Mondeo

Sprawdź rozmiar felg do Ford Mondeo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Ford

Mondeo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Ford Mondeo

Ford Mondeo to jeden z flagowych samochodów osobowych od amerykańskiej marki. Obecny jest na rynku europejskim – i nie tylko – od 1993 roku. Model klasyfikuje się do segmentu D, czyli grupy komfortowych pojazdów klasy średniej. Co ciekawe, sedan zaprezentowany w 2022 roku, rozpoczynający szóstą już generację, uznawany jest za przedstawiciela klasy wyższej.

Oryginalne felgi do Forda Mondeo – rozstaw śrub, szerokość, średnica

Planując zakup nowych felg do Forda Mondeo trzeba mieć na uwadze, że muszą one spełniać szereg kryteriów. Tyczy się to nie tylko kwestii estetycznych. Kluczowe są parametry techniczne, od których zależy dopasowanie oraz możliwość bezpiecznego montażu. Warto też wiedzieć, że wszystkie zalecane przez producenta samochodu wartości są wynikiem wielu badań i testów – w żadnym razie nie są przypadkowe, dlatego nie należy ich ignorować.

Jaka jest typowa średnica felgi do Forda Mondeo?

Nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru – w pierwszych modelach najmniejsza dostępna średnica wynosiła 14 cali. Po poszerzeniu oferty o trzecią i kolejne generacje Forda Mondeo, felgi 16-calowe stały się najmniejszymi z dostępnych. Ten wymiar to obecnie popularny wybór, podobnie jak 17" i 18". Natomiast największe montowane obręcze mają średnicę 20 cali.

Jaki jest rozstaw śrub w felgach do Forda Mondeo?

Ta wartość jest właściwie stała dla wszystkich wersji, w jakich występuje Ford Mondeo. Rozstaw śrub dla pierwszych dwóch generacji, produkowanych do 2000 roku, to 4x108. Później było to 5x108. Oznacza to, że do czterech śrub montażowych dołożono jeszcze jedną. Niezmienna pozostała jednak średnica okręgu, na których są one rozmieszczane.

Jaka jest szerokość oryginalnych felg do Forda Mondeo?

Najmniejsza wartość tego parametru to 5,5 cala, z którą spotkać można się w przypadku najmniejszych, 14-calowych kół, montowanych w Fordzie I i II. Największa szerokość to 9", stosowana w piątej generacji modelu.

Jakie jest ET felg w Fordzie Mondeo?

Parametr ten wskazuje na to, jak głęboko w nadkolu są schowane obręcze. Im mniejsze ET tym bardziej wyeksponowane koło. W autach z linii Mondeo ET minimalne wynosi 35 milimetrów. Maksymalna wartość to 50 milimetrów dla generacji 1-4 oraz 55 milimetrów dla kolejnych.

Popularne generacje Ford Mondeo

Ford
Mondeo

1993 - 1996

I

Ford
Mondeo

1996 - 2000

II

Ford
Mondeo

2000 - 2007

III

Ford
Mondeo

2007 - 2014

IV

Ford
Mondeo

2015 - 2019

V

Ford
Mondeo

2019 - 2022

V FL

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Ford Mondeo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Ford Mondeo

Rozwiń

Zwiń