Felgi do Ford Mondeo

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Ford Mondeo

Założeniem projektantów Forda Mondeo było stworzenie samochodu, który z powodzeniem będzie mógł być dystrybuowany na wielu rynkach. Stąd też nazwa modelu, odwołująca się do łacińskiego słowa oznaczającego „świat”. Historia modelu obejmuje pięć generacji i trzy wersje nadwozia: liftback, kombi oraz sedan. Klasyfikowany jest on do segmentu średniego.


Auto, produkowane od 1993 roku, doczekało się dwóch znaczących wyróżnień. Pierwszym z nich jest przyznany niedługo po premierze tytuł Samochodu Roku. Kolejny sukces przyniósł rok 2004, kiedy Mondeo zajęło drugie miejsce w tym samym zestawieniu.


Dwie ostatnie serie (MK4 oraz MK5) nawiązują do nowych koncepcji marki, przez co wyróżniają się stylistycznie. Założeniem zastosowanego Kinetic Design było stworzenie wrażenia ruchu i dodania dynamizmu sylwetce auta. Ostatnie wcielenie, nawiązujące do Forda Fusion, wygląda jeszcze bardziej sportowo, a przy tym elegancko. Starania marki uzupełnią pasujące felgi. Ford Mondeo MK4 znacznie zyska przy dobraniu sportowych obręczy. Podobnego doboru warto dokonać, jeśli chce się wzbogacić swojego Forda Mondeo MK5 o felgi. Z kolei dla posiadaczy auta trzeciej generacji (Ford Mondeo MK3) - felgi podkreślające jego klasyczny wygląd będą dobrym wyborem.


Obręcze aluminiowe będą się dobrze komponować, zarówno w starszych modelach, jak i tych bardziej współczesnych, dodadzą one całość stylu i oryginalności. Felgi stalowe również sprawdzą się w przypadku tego auta.