Menu
Przymierz felgi aluminiowe

Felgi do Ford Mondeo

Ford – logo marki

Wybierz rodzaj nadwozia oraz lata produkcji Ford Mondeo, aby znaleźć pasujące felgi stalowe lub aluminiowe

Ford Mondeo

Założeniem projektantów Forda Mondeo było stworzenie samochodu, który z powodzeniem będzie mógł być dystrybuowany na wielu rynkach. Stąd też nazwa modelu, odwołująca się do łacińskiego słowa oznaczającego „świat”. Historia modelu obejmuje pięć generacji i trzy wersje nadwozia: liftback, kombi oraz sedan. Klasyfikowany jest on do segmentu średniego.


Auto, produkowane od 1993 roku, doczekało się dwóch znaczących wyróżnień. Pierwszym z nich jest przyznany niedługo po premierze tytuł Samochodu Roku. Kolejny sukces przyniósł rok 2004, kiedy Mondeo zajęło drugie miejsce w tym samym zestawieniu.


Dwie ostatnie serie (IV oraz V) nawiązują do nowych koncepcji marki, przez co wyróżniają się stylistycznie. Założeniem zastosowanego Kinetic Design było stworzenie wrażenia ruchu i dodania dynamizmu sylwetce auta. Ostatnie wcielenie, nawiązujące do Forda Fusion, wygląda jeszcze bardziej sportowo, a przy tym elegancko. Starania marki warto więc uzupełnić pasującymi obręczami.


Jeżeli chodzi o felgi aluminiowe, Ford Mondeo jak najbardziej będzie się z nimi dobrze komponował. Zarówno w starszych modelach, jak i tych bardziej współczesnych, dodadzą one całość stylu i oryginalności. Felgi stalowe również sprawdzą się w przypadku tego auta.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA