Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia

Wybierz parametry swojego Kia i dobierz odpowiednie felgi

Kia

Południowo-koreańska marka Kia powstała w 1944 roku. Obecnie należy do koncernu Hyundai. W swojej ofercie ma różne modele samochodów osobowych, SUV-ów oraz aut dostawczych i ciężarowych. Wśród popularnych modeli historycznych są m.in. miejski Pride, kompaktowa Shuma, rodzinny Carnival i elegancki Stinger. Współcześnie dużą popularnością cieszą się małe modele Picanto i Rio, kompaktowy Ceed, a także SUV-y Sportage i Sorento.

Oryginale felgi Kia i zamienniki

W zależności od modelu i jego generacji w autach Kia instalowane są fabrycznie felgi o różnych parametrach i w zróżnicowanej stylistyce. W podstawowych wersjach aut kompaktowych wciąż oferuje się felgi stalowe. W lepiej wyposażonych modelach standardem są felgi aluminiowe w wielu dopasowanych wzorach do linii nadwozia. Felgi do Kii produkują też inne firmy, takie jak ANZIO, Ronal, Rial i DOTZ.

Jakie są parametry felgi Kia?

Parametry obręczy kół mają zasadnicze znaczenie dla pracy układów zawieszenia, kierowniczego oraz hamulcowego. Dlatego powinny być dobrane zgodnie ze specyfikacją producenta samochodu. Najważniejsze z nich to średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET) oraz rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felg w Kii?

W autach Kia stosuje się obręcze o różnych średnicach – dopuszczalne rozmiary zależą od modelu i jego generacji. W mniejszych samochodach minimalna średnica wynosi zwykle 14 lub 15 cali. W większych należy instalować obręcze w rozmiarach od około 16 cali do nawet 21 cali.

  • Jaki wybrać rozstaw śrub do Kii?

W większości współczesnych modeli Kia stosuje się rozstaw śrub w piastach o oznaczeniu 5x114,3. W autach tej marki można też spotkać inne układy, przykładowo 5x139,7, 5x100 i 4x100.

  • Jaka szerokość felgi do Kii?

Różne modele i generacje aut marki Kia mają inną dopuszczalną szerokość obręczy kół. W większości z nich jest ona wyznaczona w przedziale od 6 cali do 8 cali. W niektórych modelach stosuje się maksymalną szerokość wynoszącą nawet 9,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi w samochodach Kia?

Dokładne wartości określające dopuszczalną głębokość osadzenia obręczy w nadkolu (ET) zależą od modelu i jego generacji. W przypadku aut marki Kia najczęściej mieszczą się w zakresie od ET 30 do ET 50.