Transport GRATIS

14 dni na zwrot

Menu
Przymierz felgi aluminiowe

Felgi do Kia

Kia – logo marki

Wybierz model pojazdu, aby znaleźć felgi stalowe i aluminiowe do Kia

Marka Kia

Kia powstała w 1944, co oznacza, że jest najstarszą koreańską marką samochodową. Początki firmy nie były związane z motoryzacją, przedsiębiorstwo zaczynało od produkcji części rowerowych i stalowych rur. W 1957 roku rozpoczęto budowę motocykli, a w 1962 roku pierwszych samochodów osobowych.


Początkowo Kia nie produkowała samodzielnie, Koreańczycy postawili na rozwiązania sprawdzone w większych i bardziej doświadczonych markach. Współpraca z japońską Mazdą zaowocowała w 1974 wypuszczeniem na rynek modelu Brisa. Tego samego roku wyprodukowano również model 604 stworzony na licencji francuskiego Peugeota, a rok później model 132 na podstawie rozwiązań Fiata.


W kolejnych latach koncern nawiązał współpracę z amerykańskim Fordem. W 1988 roku wyprodukowano milionowy egzemplarz samochodu. W latach 90. Koreańczycy weszli na rynek amerykański. Eksport rozpoczęto od udanych modeli Sportage i Sephia. Następnym korkiem koreańskiej marki okazała się ekspansja na Stary Kontynent. Udana strategia firmy sprawiła, że w 1993 roku Kia wyprodukowała samochód nr 3 000 000.


Rok 2000 okazał się przełomowy dla koreańskiej firmy. Kia połączyła się w tym roku z rodzimym Hyundaiem. Powstał koncern Hyundai-Kia Automotive Group. Dwa lata po połączeniu Kia wyprodukowała 10-milionowe auto, a w 2005 świętowano eksport 5-milionowego samochodu. Obecnie firma jest drugim co do wielkości producentem aut w Korei. Z producenta samochodów przekształciła się w koncern, który posiada własne centra badawcze, zlokalizowane w każdej z sześciu głównych filii, a także prowadzi ośrodki badawczo-rozwojowe w Detroit, Los Angeles, Tokio oraz Frankfurcie.


Kia zaczyna w świadomości kierowców kojarzyć się z niezawodnością. Popularny model Cee’d zrewolucjonizował klasę aut kompaktowych. Łączył w sobie przystępną cenę i dobrej jakości wykonanie. Okazał się również niezwykle bezpieczny – otrzymał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Eksperci motoryzacyjni twierdzą, że Cee'd nie odstaje od droższych konkurentów (np. Volkswagena Golfa). Dobre opinie zbiera też model Picanto w kategorii aut miejskich.


Doskonałym uzupełnieniem designu koreańskiego auta będą obręcze dopasowane do upodobań jego właściciela. Na rynku dostępne są dwa rodzaje felg: stalowe oraz aluminiowe (alufelgi). Mogą one podkreślić sportowy charakter auta lub jego elegancki sznyt.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA