Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Picanto

Sprawdź rozmiar felg do Kia Picanto i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Picanto

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Picanto

Kia Picanto powstała na bazie modelu Hyundai Getz. Ten niewielki miejski samochód z pięciodrzwiowym nadwoziem miał premierę na wystawie we Frankfurcie w 2003 roku. Druga generacja pojazdu pojawiła się w 2011 roku i była oferowana również w wersji trzydrzwiowej. Trzecia odsłona auta oferowana jest w sprzedaży od 2015 roku.

Oryginalne felgi Kia Picanto

Podstawowe wersje wyposażeniowe Kii Picanto pierwszej i drugiej generacji opuszczały linie montażowe na felgach stalowych 13- lub 14-calowych. W ofercie były też obręcze z aluminium (także o średnicy 15 cali). Egzemplarze z trzeciej serii mogą być wyposażone w fabryczne felgi stalowe w rozmiarze 14 cali lub z aluminium o średnicy od 14 do 16 cali.

Jakie felgi do Kii Picanto?

Konstruktorzy aut zazwyczaj umożliwiają mocowanie w nich zestawów obręczy w kilku wariantach rozmiarowych. Dotyczy to średnicy, szerokości, a także głębokości osadzenia felgi w nadkolu (parametr ET). Liczba i rozstaw śrub zawsze pozostają zwykle takie same.

  • Jaka jest średnica felgi w Kii Picanto?

Minimalna średnica obręczy pasujących do wszystkich wersji Kia Picanto to 13 cali. W egzemplarzach pierwszej, drugiej i trzeciej generacji można mocować także felgi 14-, 15- i 16-calowe. Do aut z najnowszej odsłony pasują ponadto obręcze w rozmiarze 17 cali.

  • Kia Picanto – rozstaw śrub

Felgi w Kii Picanto mocuje się do piast na 5 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 100 mm. Obręcze, które będą pasować do tego modelu, powinny mieć zatem oznaczenie 5x100. Dotyczy to wszystkich wersji auta.

  • Jaka jest szerokość felgi w Kii Picanto?

W Kia Picanto można zamocować felgi o minimalnej szerokości 4 cale (4,5 cala w wersji trzeciej). Najszersze obręcze, które będą pasować do auta, mogą mieć szerokość: 7 cali w generacji pierwszej; 6 cali – w drugiej i 7,5 cala – w trzeciej.

  • Jakie jest ET felg w Kii Picanto?

Minimalna wartość parametru określającego głębokość osadzenia obręczy dla modelu Kia Picanto wszystkich trzech generacji to ET 35. Maksymalne ET dla poszczególnych serii auta wynosi: ET 45 dla wersji pierwszej; ET 50 – dla drugiej i ET 51 – dla trzeciej.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Kia Picanto

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Kia Picanto

Osoby jeżdżące autem Kia Picanto najczęściej wybierają: