Godziny pracy infolinii

Środa 03.06 8 - 20
Czwartek 04.06 8 - 20
Piątek 05.06 8 - 20
Sobota 06.06 8 - 16
Niedziela 07.06 nieczynna
Poniedziałek 08.06 8 - 20
Wtorek 09.06 8 - 20
Menu

Felgi do Kia Picanto

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Kia Picanto

Kia Picanto to samochód osobowy klasy miejskiej, który jest efektem wspólnego projektu dwóch znanych południowokoreańskich marek - KIA i Hyundai. Zaprezentowano go w 2003 w trakcie targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, choć jego historia zaczęła się jeszcze przed drugim milenium. W 1999 roku KIA wprowadziła na rynek pierwowzór modelu - KIA Visto.


Efektem współpracy dwóch koreańskich firm jest płyta podłogowa, na bazie której stworzono również Hyundaia Getz. Charakterystycznym elementem dla projektu pierwszej generacji Picanto były masywne zderzaki i reflektory sięgające daleko na przednią maskę. Poważniejsze zmiany w wyglądzie zaszły w 2010 roku, kiedy pod kierownictwem Petera Shreyera przeprowadzono facelifting, zmieniając układ reflektorów oraz zderzaków. Na drugą generację fani marki musieli czekać aż do 2011 roku. Nowa wersja Picanto oferowała atrakcyjniejszą sylwetkę.


Aktualnie w sprzedaży salonowej króluje czwarta generacja, która poza ewolucją przyjętych dla modelu standardów, oferuje także terenową wersję X-Line o większym prześwicie i innym układzie zderzaków oraz nadkoli. Zarówno do wariantu miejskiego, jak i uterenowionego, dostępnych jest wiele atrakcyjnych felg. Do wyboru są eleganckie warianty stalowe, jak i nieco odważniejsze opcje aluminiowe.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA