Felgi do Kia Rio

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Kia Rio

Kia Rio to przykład południowokoreańskiej myśli technicznej – z założenia samochód miał być bezawaryjny i tani w utrzymaniu. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy udało się to osiągnąć. Faktem jest natomiast to, że produkcja tego miejskiego auta, dostępnego w wersjach nadwozia hatchback i sedan, trwa nieprzerwanie od 1999 roku.


Rio zastąpiło model Pride, który nie odpowiadał rosnącym potrzebom kierowców. Nowe auto wyglądało dużo lepiej niż poprzednik – przede wszystkim zrezygnowano z archaicznej, kanciastej sylwetki. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to samochód pozostawiał wiele do życzenia, począwszy od konstrukcji po jakość wykonania, zwłaszcza w porównaniu do europejskich konkurentów.


W 2005 roku zaprezentowano całkowicie nowe, zmodernizowane Rio, a sześć lat później światło dzienne ujrzała trzecia generacja modelu. Odsłona czwarta wyróżnia się większymi wymiarami i złagodzonym wyglądem. Zrezygnowano m.in. z montowanego wcześniej mocnego przedniego zderzaka i szerokich atrap chłodnicy. Zdecydowanej poprawie uległa także jakość.


Samochód ten ma duży potencjał, by wyglądać nie tylko dobrze, ale wręcz rewelacyjnie. Przyczynić się mogą do tego nowe felgi do Kia Rio. Wybór jest na tyle szeroki, że można z łatwością znaleźć obręcze stalowe czy aluminiowe, które będą spełniały wszystkie oczekiwania. Dotyczy to rozmiarów, wzorów oraz kolorów.