Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Rio

Sprawdź rozmiar felg do Kia Rio i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Rio

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Rio

Kia Rio pojawiła się w sprzedaży w 1999 roku. W pierwszej odsłonie była dostępna jako niewielkie miejskie kombi lub sedan. Drugą generację (w sprzedaży od 2005 roku) oferowano w wersji hatchback i sedan. W 2011 roku premierę miała trzecia generacja tego modelu – jej autorem był główny projektant marki Peter Schreyer. Opracował on również najnowszą wersję modelu Kia Rio (w produkcji od 2016 roku), która jest dostępna wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback.

Oryginalne felgi Kia Rio

Standardem w egzemplarzach modelu Kia Rio pierwszej i drugiej generacji były felgi stalowe w rozmiarze 14 cali. W wersji trzeciej auta wyjeżdżały z salonów na obręczach stalowych 14- lub 15-calowych, a także felgach z aluminium w rozmiarach 15 lub 17 cali. Czwarta odsłona jest fabrycznie wyposażana w felgi stalowe 15-calowe lub z obręcze z aluminium o średnicy od 15 do 17 cali.

Jakie felgi do Kii Rio?

Do danego modelu samochodu można zwykle dopasować felgi większe lub mniejsze od oryginalnych. Producent auta określa dopuszczalną średnicę, szerokość i głębokość osadzenia obręczy. Przy wyborze felg należy też zwrócić uwagę na rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felgi w samochodzie Kia Rio?

Do Kii Rio pierwszej generacji pasują obręcze w rozmiarach od 13 do 16 cali. W drugiej wersji auta można zamocować większe felgi – od 14 do 18 cali. Egzemplarze z serii czwartej mogą jeździć z obręczami o średnicy od 15 do 18 cali.

  • Kia Rio – rozstaw śrub

Koła w Kii Rio mocuje się na 4 śruby rozstawione na okręgu o średnicy 100 mm. Do wszystkich wersji auta można zatem zamocować felgi z oznaczeniem 4x100.

  • Jaka jest szerokość felgi w Kii Rio?

Najszersze felgi, które pasują do wszystkich wersji Kii Rio, mogą mieć rozmiar 7,5 cala. Minimalna szerokość jest różna dla poszczególnych generacji tego modelu i wynosi: 5,5 cala dla odsłony pierwszej i trzeciej, 5 cali dla drugiej i 6 cali dla czwartej.

  • Jakie jest ET felg w Kii Rio?

Zakres parametru ET, czyli głębokości mocowania obręczy, jest inny w każdej generacji Rio. Dla wersji pierwszej wynosi od ET 35 do ET 40, drugiej – od ET 28 do ET 46, trzeciej – od ET 35 do ET 52, a czwartej – od ET 35 do ET 50.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Kia Rio

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Kia Rio

Osoby jeżdżące autem Kia Rio najczęściej wybierają: