Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Venga

Sprawdź rozmiar felg do Kia Venga i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Venga

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Venga

Kia Venga to kompaktowe auto do jazdy miejskiej, które wyróżnia się przestronnym wnętrzem. Ten zgrabny i ekonomiczny przedstawiciel segmentu B jest 5-drzwiowym hatchbackiem z nadwoziem przypominającym typowego minivana. Auto miało premierę w 2009 roku, a w 2015 przeszło gruntowną modernizację. Produkcję zakończono w 2019 roku bez wprowadzenia na rynek bezpośredniego następcy.

Fabryczne felgi Kia Venga

Mimo niewielkich rozmiarów Kia Venga była fabrycznie wyposażona w felgi o dość dużej średnicy. W ofercie znalazły się obręcze stalowe w rozmiarze 15 cali, a także felgi aluminiowe 16-calowe.

Jakie felgi do Kia Venga?

Dopuszczalne dla danego modelu auta rozmiary felg są ściśle określone przez jego producenta. W specyfikacji znajdziemy informacje o zakresie średnic, szerokości, głębokości mocowania (ET), a także rozstawie śrub.

  • Jaka jest średnica felg do Kia Venga?

Kia Venga to auto, do którego pasują felgi o dość dużym zakresie średnic. W aucie można zamocować obręcze o średnicy 15, 16, 17, 18, 19 lub 20 cali.

  • Kia Venga – rozstaw śrub

W Kia Venga koła mocuje się na 5 śrub, które są rozstawione na okręgu o średnicy 114,3 mm. Felgi do tego auta powinny mieć zatem oznaczenie 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg w Kia Venga?

Najwęższa felga, która pasuje do Kia Venga, to obręcz 6-calowa. Najszersza felga może mieć szerokość 9 cali.

  • Jakie ET felgi Kia Venga?

ET to parametr określający stosunek odległości płaszczyzny montażowej obręczy od środka jej symetrii. Producent auta zwykle wyznacza go w pewnym zakresie. Dla Kia Venga wynosi on od ET 34 do ET 54.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Kia Venga

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Kia Venga

Osoby jeżdżące autem Kia Venga najczęściej wybierają: