Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Optima

Sprawdź rozmiar felg do Kia Optima i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Optima

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Optima

Kia Optima była produkowana od 2000 roku, ale na rynku europejskim auto zadebiutowało pod tą nazwą dopiero w trzeciej wersji modelu (w 2011 roku). Pojazd jest średniej klasy limuzyną z awangardową linią nadwozia. Występuje w kilku odmianach wyposażeniowych. W 2015 roku premierę miała ostatnia generacja tego modelu (w produkcji do 2020 roku).

Oryginalne felgi Kia Optima

W pierwszej dostępnej na Starym Kontynencie wersji Kii Optima mocowano fabrycznie felgi w trzech rozmiarach do wyboru. Wśród nich były stalowe obręcze 16-calowe, a także felgi z aluminium o średnicy 16, 17 i 18 cali. Podobne konfiguracje rozmiarowe felg, choć w innych wersjach stylistycznych, oferowano w kolejnej odsłonie tego modelu.

Kia Optima – felgi i ich rozmiary

Felga będzie pasować do danego modelu auta, jeśli rozstaw otworów montażowych będzie taki sam, jak układ śrub w piastach. To jednak nie wszystko. Pojazd zachowa odpowiednie właściwości użytkowe tylko wówczas, gdy średnica, szerokość i głębokość mocowania obręczy będą zgodne z wytycznymi producenta samochodu.

  • Jaka średnica felgi do Kii Optima?

W przypadku obu dostępnych w Europie wersji Kii Optima (także model po face-liftingu) do auta można mocować felgi o średnicy od 16 do 20 cali.

  • Kia Optima – rozstaw śrub

Koła w Kii Optima przykręca się za pomocą 5 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 114,3 mm. Do auta pasują zatem felgi z oznaczeniem 5x114,3.

  • Jaka jest szerokość felg w Kii Optima?

W obu wersjach Kii Optima zakres szerokości obręczy jest taki sam i wynosi od 6,5 cala do 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi Kii Optima?

Głębokości mocowania obręczy w pierwszej europejskiej odsłonie Kii Optima określono w przedziale od ET 35 do ET 45. W autach drugiej generacji jest to od ET 30 do ET 40.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Kia Optima

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Kia Optima

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Kia Optima najczęściej wybierają: