Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Pro Cee'd

Sprawdź rozmiar felg do Kia Pro Cee'd i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Pro Cee'd

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Pro Cee'd

Kia ProCee’d to uniwersalne i ekonomiczne auto kompaktowe, które koreański producent wprowadził na rynek w 2006 roku. Od 2018 roku dostępna jest trzecia odsłona tego modelu. Samochód można nabyć w kliku wersjach silnikowych i wariantach wyposażenia. Wśród nich jest także usportowiona wersja GT.

Fabryczne felgi Kia ProCee’d

Średnica felg OEM, czyli konstrukcji instalowanych w aucie na etapie produkcji, w przypadku Kia ProCee’d zależy od generacji i opcji wyposażenia. W pierwszych odsłonach modelu standardem były obręcze 15-calowe. W najnowszych wersjach oferowane są aluminiowe konstrukcje w różnych wzorach o średnicy 16, 17 i 18 cali.

Obręcze do Kia ProCee’d: średnica, szerokość, ET, rozstaw śrub

Parametry charakteryzujące felgę samochodową to przede wszystkim średnica, szerokość, liczba i rozstaw śrub oraz atrybut ET. Producenci dopuszczają zwykle możliwość instalacji konstrukcji w różnych rozmiarach. Stała jest natomiast liczba punktów montażowych oraz ich rozstaw.

  • Jaka jest średnica felg w Kia ProCee’d?

Rozmiar felg w Kia ProCee’d zwiększał się wraz z kolejnymi generacjami tego modelu. W pierwszej wersji producent dopuszczał montaż konstrukcji o średnicy od 15 do 19 cali. W najnowszych odsłonach minimalna średnica obręczy wynosi 17, a nawet 18 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Kia ProCee’d?

Liczba śrub mocujących obręcz do piasty nie zmieniła się od początku produkcji tego modelu i wynosi 5. Rozstaw, czyli średnica okręgu, na którym umieszczono otwory, to 114,3 mm (5x114,3).

  • Jaka jest szerokość felg w Kia ProCee’d?

Pierwsza generacja modelu ProCee’d umożliwiała instalację obręczy o szerokości od 6 do 8 cali. W nowszych odsłonach minimalna szerokość konstrukcji to 7 cali (w niektórych wariantach 7,5 cali), a maksymalna 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi Kia ProCee’d?

ET to kolejny parametr, który pozwoli określić, czy felga będzie pasować do danego modelu auta. Określa on głębokość osadzenia konstrukcji w nadkolu. Pierwsza generacja Kia ProCee’d ma ET w przedziale 40-50 mm, druga 30-50 lub 35-50 mm, a trzecia 45-55 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Kia Pro Cee'd

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Kia Pro Cee'd