Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Soul

Sprawdź rozmiar felg do Kia Soul i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Soul

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Soul

Kia Soul pojawiła się na rynku w 2008 roku. To kompaktowe auto miejskie typu crossover (segment B) wyróżnia się oryginalną linią nadwozia oraz dostępne jest w kilku wersjach wyposażeniowych i silnikowych. Druga generacja pojazdu miała premierę w 2014 roku, a trzecia w roku 2018. Od drugiej wersji samochód dostępny jest także z napędem elektrycznym (jako Soul EV).

Oryginalne felgi Kia Soul

W Kii Soul pierwszej generacji instalowano obręcze stalowe o średnicy 15 cali – dotyczyło to podstawowej wersji wyposażeniowej. W bogatszych odsłonach oferowano felgi aluminiowe w rozmiarach 16 lub 18 cali. W drugiej wersji pojazdu występowały fabryczne obręcze stalowe 16-calowe, a także felgi aluminiowe w rozmiarach od 16 do 18 cali. W trzeciej standardem są aluminiowe obręcze 17-calowe.

Jakie są wymiary felgi do Kii Soul?

By dopasować zamienniki oryginalnych felg do auta, należy kierować się dopuszczalnym zakresem rozmiarowym, określonym przez producenta samochodu. W specyfikacji znajdują się informacje o średnicy, szerokości, głębokości osadzenia (ET), a także rozstawie śrub montażowych.

  • Jaka średnica felgi w Kii Soul?

W pierwszej wersji modelu Kia Soul można zamocować felgi w rozmiarach od 15 do 20 cali. W kolejnych odsłonach auta maksymalna średnica jest taka sama. Minimalna wynosi: 16 cali dla generacji drugiej i 17 cali dla generacji trzeciej.

  • Kia Soul – rozstaw śrub

W felgach do Kii Soul rozstaw śrub jest określony za pomocą parametru 5x114,3. Dotyczy to wszystkich trzech generacji tego modelu.

  • Jaka szerokość felgi do Kii Soul?

Do pierwszej wersji Kii Soul pasują felgi o szerokościach od 6 cali do 9 cali. W wersji drugiej dopuszczalny zakres szerokości obejmuje przedział od 6,5 cala do 9 cali, a w trzeciej od 7 cali do 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi Kii Soul?

Parametr ET, czyli głębokość osadzenia obręczy w nadkolu, jest inny dla każdej wersji modelu Kia Soul. W pierwszej odsłonie obejmuje przedział od ET 30 do ET 55, drugiej – od ET 31,5 do ET 55, a w trzeciej – od ET 34 do ET 52.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Kia Soul

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Kia Soul najczęściej wybierają: