Felgi do Kia Cee'd

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Kia Cee'd

Kia Ceed (do 2018 roku Cee’d) to południowokoreańska propozycja z segmentu C, która powstała z myślą o europejskich kierowcach. Nie dziwi więc, że auto zostało także zaprojektowane w Europie, a dokładnie Rüsselsheim am Main, gdzie marka ma swoje centrum rozwojowe. Do tej pory zaprezentowano trzy generacje modelu, a na miejsca ich premiery wybrano kolejno targi w Paryżu, Genewie i Monachium.

Samochód zaprezentowano w 2006 roku jako następcę modelu Cerato. Był dostępny w wersji pięcio- oraz trzydrzwiowego hatchbacka, a także kombi. Co najważniejsze, model uzyskał aż pięć gwiazdek w testach Euro NCAP, co zakwalifikowało go do grona najbezpieczniejszych aut dostępnych wówczas w sprzedaży. Po niewielkiej zmianie wyglądu oraz wzbogaceniu opcji wyposażenia w 2009 roku przyszedł czas na większe zmiany, które przyniósł 2012 rok. Kia Cee’d II prezentowała się znacznie nowocześniej i dynamiczniej, a maskownica stała się elementem naprawdę przyciągającym uwagę. Generacja trzecia (2018) wiąże się nie tylko z lekkim liftingiem nazwy, ale i wymianą płyty podłogowej. Standardowe wyposażenie zostało wzbogacone m.in. o klimatyzację czy system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy.

Jakie felgi do Kia Ceed wybrać? Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim modele aluminiowe, których oferta i wzornictwo jest zdecydowanie bogatsze niż w przypadku obręczy stalowych. Współczesna stylistyka samochodów bardzo dobrze komponuje się zarówno z alufelgami o klasycznej, pięcioramiennej budowie, jak i z tymi o bardziej wyróżniającym się wyglądzie – wszystko zależy od indywidualnych preferencji i gustu.