Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Stonic

Sprawdź rozmiar felg do Kia Stonic i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Stonic

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Stonic

Kia Stonic jest miejskim crossoverem (segment B) – najmniejszym tego typu autem w ofercie koreańskiej marki. Model, opracowany przez szefa stylistów Kia Petera Schreyera, powstał we współpracy z koncernem Hyundai – jego bliźniacza wersja to Hyundai Kona. Auto weszło do produkcji w 2017 roku, a w 2020 roku zostało poddane restylizacji.

Oryginalne felgi Kia Stonic

Podstawowa wersja modelu Kia Stonic wyposażona jest fabrycznie w 15-calowe felgi stalowe. W ofercie producenta są również obręcze z aluminium w rozmiarze 15 i 17 cali.

Jakie felgi do Kii Stonic?

Dopasowując zamienniki oryginalnych felg do danego modelu auta, należy zwrócić uwagę na dopuszczalny przez producenta pojazdu zakres rozmiarowy obręczy. Chodzi o średnicę, szerokość, głębokość mocowania, a także rozstaw śrub, za pomocą których koło jest przykręcane do piasty.

  • Jaka średnica felgi do Kii Stonic?

Kia Stonic może jeździć z obręczami kół w rozmiarach 15, 16, 17 i 18 cali. Im większe felgi, tym profil opon powinien być odpowiednio niższy.

  • Kia Stonic – rozstaw śrub

W Kii Stonic obręcze mocuje się za pomocą 4 punktów montażowych, które są rozlokowane na okręgu o średnicy 100 mm (4x100).

  • Jaka szerokość felg do Kii Stonic?

Najwęższa opona w Kii Stonic może mieć szerokość 6 cali, a najszersza 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi Kii Stonic?

Do Kii Stonic pasują obręcze o głębokości mocowania w zakresie od ET 30 do ET 50. Najczęściej auto jest fabrycznie wyposażone w felgi z ET 49.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Kia Stonic

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Kia Stonic