Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Carens

Sprawdź rozmiar felg do Kia Carens i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Carens

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Carens

Kia Carens to kompaktowy, rodzinny minivan z nadwoziem określanym także jako kombi MPV. Od rozpoczęcia produkcji w 2000 roku koreański koncern zaprezentował 5 generacji tego modelu. Wszystkie wersje mają od 5 do 7 miejsc. Oferowane są w kilku wersjach wyposażeniowych oraz z różnymi jednostkami napędowymi.

Felgi OEM do Kia Carens

Obręcze OEM to konstrukcje montowane w autach fabrycznie. Ich rozmiar i stylistyka najczęściej zależy od wersji wyposażenia. Pierwsze wersje Kia Carens wyjeżdżały z salonów na felgach o średnicy 14 cali lub 15 cali. Nowsze odsłony wyposażane są standardowo w konstrukcje 16-calowe. Opcją są też felgi o średnicy 17 cali i 18 cali.

Jakie parametry felgi Kia Carens?

Projektanci danego modelu auta najczęściej przewidują możliwość mocowania w nim felg o różnej średnicy i szerokości. Wyznaczają także przedział w jakim powinien zmieścić się parametr ET obręczy (głębokość osadzenia konstrukcji). Niezmienne pozostają natomiast liczba otworów montażowych i ich rozstaw.

  • Jaka jest średnica felg w Kia Carens?

Kia Carens pierwszej generacji może jeździć na felgach 14, 15-, 16, i 17-calowych. W drugiej odsłonie tego modelu możemy zastosować konstrukcje o średnicy od 15 do 17 cali, a w trzeciej od 15 do nawet 19 cali. W przypadku aut czwartej generacji mamy opcję montażu obręczy od 16 do 20 cali.

  • Felgi Kia Carens - rozstaw śrub

Pierwsza i druga odsłona modelu Kia Carens miały 4-śrubowe mocowanie kół. W dwóch kolejnych generacjach felgi montowane są na 5 szpilkach. We wszystkich wariantach auta rozstaw śrub jest taki sam i wynosi 114,3 mm. Jeśli szukasz więc felgi do Kia Carens potrzebujesz modelu w wersji 4x114,3 lub 5x114,3 mm.

  • Jaka jest szerokość felgi w Kia Carens?

Do większości wariantów modelu Kia Carens pasują felgi o minimalnej szerokości 6 cali. Wyjątkiem są egzemplarze czwartej generacji, w przypadku których najwęższy wariant obręczy to 6,5 cala. Maksymalna szerokość również zależy od daty produkcji: w najstarszych modelach wynosi 7 cali, a w nowszych 8,75 cala.

  • Jakie jest ET felg Kia Carens?

Dobrze dobrany ET felgi sprawi, że koło będzie właściwie osadzone w nadkolu. Dla Kia Carens pierwszej i drugiej generacji ten parametr określono w zakresie ET 35 – ET45 mm, dla trzeciej ET 35 – ET 40 mm, a dla czwartej ET 35ET 50 mm.