Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Sorento

Sprawdź rozmiar felg do Kia Sorento i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Sorento

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Sorento

Kia Sorento to średnich rozmiarów SUV (segment D), który został wprowadzony na rynek jako większy wariant modelu Sportage. Pierwsza wersja auta pojawiła się w sprzedaży w 2002 roku (modernizacje w 2007 i 2009 roku). Druga odsłona pojazdu, zaprojektowana przez głównego stylistę marki Kia Petera Schreyera, miała premierę w 2009 roku. Od 2014 roku dostępna jest trzecia generacja tego modelu (gruntowna modernizacja w 2017 roku).

Fabryczne felgi Kia Sorento

W pierwszej wersji Kia Sorento instalowano fabrycznie felgi 16-calowe. W drugiej odsłonie standardem były obręcze aluminiowe w rozmiarach 16 lub 17 cali, które oferowano w kilku różnych wzorach. Trzecia generacja – w zależności od wersji wyposażeniowej i gustów klientów – może zjeżdżać z linii montażowych z obręczami aluminiowymi o średnicy 17, 18 lub 19 cali.

Jakie są parametry felgi do Kia Sorento?

Średnica, szerokość, głębokość mocowania (ET), a także rozstaw śrub montażowych – przy wyborze zamienników oryginalnych felg do auta koniecznie zwróćmy uwagę na rozmiary obręczy dopuszczalne przez producenta samochodu. Dzięki temu mamy pewność nie tylko, że felgi będą pasować do piast i nadkoli, ale także, że pojazd zachowa odpowiednie właściwości użytkowe.

  • Jaka średnica felg do Kia Sorento?

Pierwsza odsłona Kia Sorento została przystosowana do instalacji felg o średnicy od 16 do 22 cali. W wersji drugiej i trzeciej można mocować obręcze w rozmiarach od 17 do 21 cali. Do aut czwartej generacji pasują obręcze 17-, 18-, 19-, 20-, 21- i 22-calowe.

  • Kia Sorento – rozstaw śrub

W pierwszej generacji Kia Sorento rozstaw śrub w piastach (i pasujących do nich felgach) wynosi 5x139,7. Do pozostałych odsłon tego modelu pasują obręcze z rozstawem 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg w Kia Sorento?

We wszystkich odsłonach Kia Sorento minimalna szerokość felg to 7 cali. Maksymalne szerokości obręczy do tego modelu zależą od wersji: to 10 cali w generacji pierwszej i czwartej, 9 cali w drugiej oraz 9,5 cala w trzeciej.

  • Jakie ET felgi Kia Sorento?

Głębokość osadzenia obręczy w pierwszej generacji Kia Sorento określona jest w przedziale od ET 25 do ET 45. W drugiej wersji auta parametr ten mieści się w zakresie od ET 30 do ET 51, w trzeciej – od ET 30 do ET 54, a w czwartej – od ET 30 do ET 55.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Kia Sorento

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Kia Sorento

Osoby jeżdżące autem Kia Sorento najczęściej wybierają: