Pracuj w Oponeo

Felgi do Kia Sportage

Sprawdź rozmiar felg do Kia Sportage i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Kia

Sportage

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Kia Sportage

Kia Sportage to bardzo popularne auto osobowe typu SUV, które doczekało się dotychczas pięciu generacji. Południowokoreański producent zaprezentował ten model w 1993 roku. Poszczególne odsłony tego auta powstawały w latach:

  • I generacja – 1993-2002
  • II generacja – 2004-2010
  • III generacja – 2010-2015
  • IV generacja – 2015-2021
  • V generacja – 2021-

Najnowsze wersje dostępne są zarówno z silnikami hybrydowymi, jak i benzynowymi czy dieslami. V generacja mocno różni się wizualnie od swoich poprzedniczek. Nadwozie ma bardziej nowoczesny kształt. Co ciekawe, do wyboru są auta z napędem na cztery koła lub na przednią oś. Istnieją również trzy warianty skrzyni biegów. Są to 6-biegowe mechanizmy manualne, 7-biegowe DCT i 8-biegowe automaty.

Felgi w Kia Sportage

Stosowane w autach Kia Sportage felgi mogą różnić się między sobą w zależności od konkretnej generacji i wersji auta. Dlatego przed ich zakupem należy zwrócić uwagę na ważne parametry. Należą do nich rozstaw śrub, ET, szerokość oraz średnica felgi.

Średnica felgi w Kia Sportage

Średnica felg w autach Kia Sportage może mieć od 15 do 21”. Najmniejsze stosowane były w autach I generacji, natomiast największe znajdziemy w najnowszej odsłonie. Najpopularniejsze są jednak wersje mierzące 16, 17, 18, 19 i 20”.

Kia Sportage – rozstaw śrub w felgach?

Rozstaw śrub w Kia Sportage I generacji wynosił 5x139,7 mm. We wszystkich późniejszych wersjach, również najnowszej, wykorzystywany był standard 5x114,3 mm. Oznacza to, że na okręgu o średnicy 114,3 mm rozstawiono 5 punktów montażowych na śruby.

Kia Sportage – szerokość felgi

Najwęższe felgi w samochodach Kia Sportage mają 6” szerokości i spotkać je można jedynie w pierwszej generacji tego pojazdu. W II oraz III odsłonie wartość ta wzrosła do 6,5”, a w IV generacji do 7”. Najszersze obręcze miały 9,5” i mogą być wykorzystywane w autach produkowanych w latach 2010-2014 oraz 2014-2016.

Jakie jest ET felg w Kia Sportage?

ET to parametr ważny dla każdego, komu zależy na eksponowaniu felgi. Decyduje on o głębokości osadzenia obręczy w nadkolu. W Kia Sportage może mieć on od 30 do 53 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Kia Sportage

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Kia Sportage