Menu

Felgi do Kia Sportage

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Kia Sportage

Kia Sportage to produkowany od 1993 roku SUV, który w 2014 roku doczekał się czwartej odsłony. Jest to niewielkie auto terenowe od koreańskiego producenta, którego konstrukcja ma wiele wspólnego z innymi azjatyckimi modelami samochodów.

W pierwszej generacji Kia Sportage wyposażona została w płytę podłogową, która znalazła się także Mazdzie Bongo. Z innymi modelami od japońskiej marki współdzieliła także m.in. przekładnię czy silniki. Sportage II zaprezentowano natomiast w 2004 roku razem z bliźniaczym Hyundaiem Tucsonem, a część konstrukcji zaczerpnięta została z modelu Elantra. Zaprojektowanie kolejnych dwóch wersji (premiery w 2010 i 2015 roku) powierzono inżynierom z Niemiec, którzy częściowo nie zrezygnowali ze sprawdzonych już elementów budowy, takich jak płyta podłogowa. Najnowsze odsłony wyróżniają się stylistyką, która z każdym kolejnym liftingiem nabierała coraz bardziej wyrazistego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem jest maskownica w kształcie „tygrysiego ogona”.

Zmieniający się przez lata wygląd modelu daje duże pole do popisu jego właścicielom, poszukującym nowych obręczy. Felgi do Kia Sportage powinny być odpowiednio wytrzymałe, aby sprostały wyzwaniom terenowej jazdy. Jednocześnie nie można zapomnieć o estetyce. W tej kwestii największy wybór znaleźć można w ofercie producentów alufelg, którzy proponują zarówno klasyczny design, jak i bardziej oryginalne oraz zwracające na siebie uwagę wzornictwo.