Felgi do Mazda

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Mazda

Mazda to popularne samochody, które powstają przy pomocy najnowocześniejszych japońskich technologii. Firma, która początkowo zajmowała się produkcją korka, dziś jest motoryzacyjnym potentatem. Nazwa nawiązuje do nazwiska założyciela Jujiro Matsudy oraz do Ahury Mazdy – boga mądrości i harmonii.


Mające swoją siedzibę w Hiroszimie przedsiębiorstwo pierwszy samochód zaprezentowało w 1931 roku. Było to „Go” – lekkie i bardzo zwrotne trójkołowe auto, które cieszyło się dużą popularnością w Chinach i Indiach. Dalsze prace przerwała jednak II Wojna Światowa, podczas której część fabryki została zniszczona.


Po odbudowie w latach 60. rozpoczęto dystrybucję w Europie. W 1967 roku ukazała się Mazda 110 S Cosmo, która wyróżniała się zastosowaniem silnika Wankla z ruchomym tłokiem, który obraca się wokół własnej osi. Obecnie tylko ta marka stosuje tego typu rozwiązanie w swoich samochodach.


Po kryzysach w latach 70. i 90. Mazda powróciła w wielkim stylu. Przyczyniły się do tego m.in. modele Mazda 6, Mazda 3 i RX8, a także nowsze: Mazda 2 oraz MX-5. Są one cenione przez kierowców za innowacyjność i małą awaryjność.


Marka znana jest również ze szczególnej dbałości o aspekty wizualne samochodów opuszczających jej fabryki – zgodnie ze stylistyką KODO. Ich projekty mają być wyrafinowane i pełne uroku, a jednocześnie charakteryzować się mocną sylwetką. Efekt ten warto podkreślić wyjątkowymi felgami.