Pracuj w Oponeo

Felgi do Mazda

Wybierz parametry swojego Mazda i dobierz odpowiednie felgi

Mazda

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Mazda

Japońska firma Mazda produkuje samochody od 1931 roku. W swojej ofercie ma pojazdy różnego typu – od małych aut miejskich, przez samochody sportowe i limuzyny, po duże SUV-y. Wśród modeli, które zdobyły status ikony, są m.in. luksusowe coupe Cosmo, sportowy RX-8 z silnikiem Wankla oraz roadster MX-5. Współczesne popularne auta osobowe tej marki to m.in. kompaktowe modele z oznaczeniami 2 i 3, multivan – 5, limuzyna – 6 oraz SUV-y: CX-3, CX-5 i CX-9.

Oryginalne felgi Mazda i ich zamienniki

Parametry obręczy mocowanych fabrycznie w autach marki Mazda zależą od modelu i jego generacji. Rozmiary felg zmieniały się na przestrzeni lat. Współcześnie większość pojazdów wyposażana jest standardowo w obręcze z aluminium. W zależności od wybranej opcji wyposażenia, dostępne są one w różnych wzorach – klasycznych, eleganckich i sportowych. Felgi do samochodów Mazda oferują też producenci zamienników, m.in. ANZIO, Ronal, RIAL, DEZENT i ALUTEC.

Felga Mazda – jakie ma parametry?

Stylistyka felgi wpływa na wygląd auta, ale jej rozmiary i inne parametry techniczne mają zasadnicze znaczenie dla właściwości jezdnych pojazdu. Dlatego obręcze kół należy dobierać zgodnie ze wymaganiami producenta samochodu. Ważne są przede wszystkim średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felgi do Mazdy?

W starszych modelach Mazdy mocowano zwykle obręcze w rozmiarach od 13 do 16 cali. Współcześnie auta tej marki jeżdżą najczęściej na felgach o średnicach od 15 do 21 cali. Przykładowo do trzeciej wersji Mazdy 2 pasują obręcze w rozmiarach od 15 do 17 cali, a w kompaktowym SUV-ie CX-5 można zainstalować felgi w rozmiarach od 15 do 21 cali.

  • Mazda – rozstaw śrub

Najczęściej stosowanymi rozstawami śrub w autach marki Mazda są kombinacje 5x114,3 i 5x100. W starszych modelach można się też spotkać z układami 4x108, 4x100 i 4x114,3.

  • Jaka szerokość felg do Mazdy?

Dopuszczalna szerokość felg w autach Mazda jest zróżnicowana i zależy od modelu oraz jego generacji. Najpopularniejsze modele tej marki zaprojektowano z myślą o montażu obręczy o szerokościach około od 6 do 8 cali.

  • Jakie ET felgi do Mazdy?

Różne modele marki Mazda mogą mieć zróżnicowaną głębokość osadzenia obręczy. Dla wielu aut tego producenta parametr ten wyznaczono w przedziale od ET 30 do ET 40.