Pracuj w Oponeo

Felgi do Mazda CX-9

Sprawdź rozmiar felg do Mazda CX-9 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mazda

CX-9

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mazda CX-9

Mazda CX-9 to największy samochód w katalogu japońskiej marki. Jego prezentacja odbyła się w 2006 roku w trakcie targów w Nowym Jorku. Krótko później ruszyła produkcja, w całości zlokalizowana w Kraju Kwitnącej Wiśni. Model CX-9 miał zaoferować to, co na ogół jest nieosiągalne segmencie siedmioosobowych pojazdów – dobre wrażenia z jazdy. I zdaniem wielu ekspertów udało się to osiągnąć.


W dużej mierze jest to zasługa niezwykle wydajnych silników w układzie V6. Oferowane od początku wersje miały do dyspozycji nawet 277 KM. Samochód wyróżniał się także bardzo bogatym podstawowym wyposażeniem, które zakładało między innymi system bezkluczykowy, skórzaną tapicerkę, system zapobiegania dachowaniu. Dużą popularnością cieszył się także moduł nagłaśniający Bose, który był dostępny w wyższych wersjach wyposażenia.


Dwubryłowa konstrukcja samochodu wyróżniała się bardzo dynamiczną sylwetką. Charakterystyczne, wąskie lampy i podwieszone elementy przedniego pasa wyśmienicie wpisują się stylistykę Mazdy, tworząc ciekawą całość. Dodatkowo samochód wykorzystuje atrakcyjne 18-calowe felgi aluminiowe, Mazda CX-9 zyskuje dzięki nim niepowtarzalny sportowy pazur, tak wyczekiwany w segmencie K.


Samochód przeszedł dwie modernizacje, pierwszą w 2009, a następną w 2012 roku. Dotyczyły one głównie wyglądu pojazdu, choć wzbogacono także wyposażenie. Do samochodu trafiły między innymi systemy: monitorujący martwe pole i ostrzegający przed zmiana pasa lub przeszkodą na drodze, ale także automatyczne przełączanie świateł czy kamera cofania.


W 2015 roku zaprezentowano drugą generację popularnej CX-9, którą zaprojektowano w zgodzie z najnowszą filozofią stylistyczną marki – KODO. Pod maskę natomiast trafiły doładowane silniki SKYACTIVE, oferujące jeszcze więcej mocy przy wyższym standardzie bezpieczeństwa.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mazda CX-9

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mazda CX-9

Osoby jeżdżące autem Mazda CX-9 najczęściej wybierają: