Pracuj w Oponeo

Felgi do Mazda 3

Sprawdź rozmiar felg do Mazda 3 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mazda

3

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mazda 3

Mazda 3 to kompaktowe auto segmentu C, które zadebiutowało na rynku w 2003 roku jako następca popularnej Mazdy 323. Druga generacja tego modelu produkowana była w latach 2009-2013, trzecia od 2013 do 2018 roku, a obecnie w sprzedaży jest czwarta wersja. Auto dostępne jest w dwóch typach nadwozia: jako 5-drzwiowy hatchback i 4-drzwiowy sedan.

Fabryczne felgi Mazda 3

Pierwsze modele Mazdy 3 opuszczały linie montażowe standardowo z obręczami 15-calowymi (stalowymi lub aluminiowymi). Wyższe wersje wyposażeniowe dostępne były z felgami o średnicy 16 i 17 cali. Podobne konfiguracje stosowano również w autach drugiej generacji. W trzeciej i czwartej odsłonie modelu podstawowy rozmiar felg to 16 cali, ale w ofercie są też obręcze 18-calowe.

Jakie felgi do Mazdy 3: rozmiary, rozstaw śrub i parametr ET

Wybierając felgi do auta, należy wziąć pod uwagę nie tylko średnicę, ale też szerokość. Ważne są także liczba i rozstaw śrub oraz parametr ET, który decyduje o głębokości osadzenia obręczy w nadkolu.

  • Jaka jest średnica felg do Mazda 3?

Modele pierwszej generacji Mazdy 3 mogą być wyposażone w obręcze o średnicy od 15 cali do 19 cali. Do drugiej i trzeciej odsłony modelu pasują również felgi w rozmiarach 20 cali. Czwarta wersja może jeździć z obręczami w rozmiarach od 16 cali do 19 cali.

  • Mazda 3: rozstaw śrub

Wszystkie wersje Mazdy 3 wyposażone są w mocowania kół 5x114,3 mm. Oznacza to, że felgi powinny mieć 5 otworów montażowych rozmieszczonych na okręgu o średnicy 114,3 mm.

  • Jaka szerokość felgi w Mazda 3?

Najwęższa felga, która będzie pasować do Mazdy 3 może mieć szerokość 6 cali (generacja I-III) lub 6,5 cala (IV generacja). Maksymalna dopuszczalna szerokość obręczy we wszystkich wersjach auta to 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felg do Mazda 3?

Wartość parametru ET dla obręczy instalowanych w Mazdzie 3 zależy od generacji modelu. W pierwszej wersji zakres możliwych rozmiarów wynosi od ET 38 do ET 50, w drugiej i trzeciej od ET 35 do ET 50, a w czwartej od ET 35 do ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mazda 3

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mazda 3