Felgi do Mazda 3

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Mazda 3

Mazda 3 to jeden z najciekawszych modeli ze stajni japońskiego producenta. Od lat cieszy się wśród kierowców niesłabnącą popularnością, o czym najlepiej świadczą premiery kolejnych generacji – w 2018 zaprezentowano już czwartą.


Najnowsze odsłony Mazdy 3 wyraźnie różnią się od pierwszego modelu przedstawionego w 2003 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Pierwsza generacja była następcą produkowanego nieprzerwanie od 1977 modelu „323”. Na szczęście dla japońskiego producenta, „trójka” okazała się strzałem w dziesiątkę i godnie zastąpiła swoją leciwą poprzedniczkę w tzw. klasie kompaktowej.


Drugą generację przedstawiono w 2008 roku. Pod względem wzornictwa oraz wykorzystanej technologii kontynuowała ona idee wykorzystane już wcześniej. Różnicę przyniósł przede wszystkim rozmiar – była zdecydowanie większa.


Poważniejsze zmiany weszły wraz z „trzecim pokoleniem” Mazdy 3. Zaprojektowano ją zgodnie z nową filozofią projektową japońskiego producenta, sygnowaną hasłem „KODO – dusza w ruchu”:


„Muskularne nadwozie i mocny kręgosłup. Elegancka sylwetka zdradzająca ukryty charakter. Wygląd, który emanuje wdziękiem i wyrafinowaniem, mogący w jednej chwili rzucić na kolana”.


Pokazana po raz pierwszy w 2018 roku czwarta generacja modelu przyniosła prawdziwą rewolucję pod maską. Wyposażono ją w innowacyjny napęd SkyActive X – pierwszym silnikiem benzynowym ze znanym z diesli, zapłonem samoczynnym. Koncepcja Mazdy ma w swoim założeniu połączyć zalety silników benzynowych i diesli. Przemodelowanemu wzornictwu nie brakuje – jakże pożądanej w autach kompaktowych – powściągliwej elegancji.


Dobrym pomysłem może być zamontowanie do Mazdy 3 unikalnych felg. Wystarczy dopasować coś spośród szerokiej gamy felg stalowych i aluminiowych, które doskonale uzupełnią wygląd auta. Wysokiej jakości alufelgi nie tylko dodadzą pojazdowi eleganckiego lub bardziej sportowego charakteru, ale także poprawią komfort jazdy.