Pracuj w Oponeo

Felgi do Mazda CX-5

Sprawdź rozmiar felg do Mazda CX-5 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mazda

CX-5

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mazda CX-5

Mazda CX-5 weszła do produkcji w 2012 roku jako następca modeli CX-7 i Tribute. Auto należy do segmentu kompaktowych SUV-ów (średni segment D). Dostępne jest z napędem na przód oraz na 4 koła. Po debiucie pojazd zdobył w Japonii tytuł Samochodu Roku. W 2017 roku premierę miała druga generacja tego modelu.

Oryginalne felgi Mazda CX-5

Egzemplarze pierwszej generacji Mazdy CX-5 opuszczały salony z felgami aluminiowymi w dwóch wariantach rozmiarowych – 17 i 19 cali. Kolejna wersja wyposażona była fabrycznie w obręcze o takiej samej średnicy – w ofercie znalazły się felgi stalowe i aluminiowe w kilku wzorach.

Felgi Mazda CX-5 – jakie parametry?

Wybierając obręcze do samochodu, kierujmy się zawsze wytycznymi producenta auta. Określa on dopuszczalny zakres wymiarowy felg: średnicę, szerokość, głębokość mocowania, a także rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felgi do Mazdy CX-5?

Obie odsłony modelu Mazda CX-5 (także wersja po liftingu) mogą jeździć na felgach w rozmiarach od 17 do 21 cali.

  • Mazda CX-5 – rozstaw śrub

Do Mazdy CX-5 pasują obręcze z oznaczeniem 5x114,3. Parametr określa liczbę i rozstaw śrub, za pomocą których koła przykręcane są do piast.

  • Jaka szerokość felg do Mazdy CX-5?

W pierwszej wersji Mazdy CX-5 można zamocować obręcze o szerokości od 7 cali do 9 cali. W egzemplarzach drugiej generacji szerokość minimalna obręczy to również 7 cali, a maksymalna 9,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi Mazdy CX-5?

Głębokość osadzenia obręczy dla pierwszej generacji Mazdy CX-5 została określona w przedziale od ET 35 do ET 50. W drugiej odsłonie auta ten parametr ma zakres od ET 30 do ET 50 (fabryczne obręcze mają najczęściej ET 45).

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mazda CX-5

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mazda CX-5

Rozwiń

Zwiń