Pracuj w Oponeo

Felgi do Mazda 5

Sprawdź rozmiar felg do Mazda 5 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mazda

5

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mazda 5

Mazda 5 jest kompaktowym minivanem, który w ofercie japońskiej marki pojawił się w 2005 roku, jako następca modelu Premacy. Cechą charakterystyczną auta są przesuwne drzwi przy drugim rzędzie siedzeń oraz opcja przewozu 7 osób. Auto przeszło modernizację w 2008 roku, a w 2010 roku pojawiła się jego druga generacja (w produkcji do 2015 roku).

Fabryczne felgi Mazda 5

W Mazdzie 5 pierwszej generacji fabrycznie mocowano felgi stalowe o średnicy 15 cali, a także aluminiowe w rozmiarach od 15 do 17 cali. Podobnie było w drugiej odsłonie modelu. Obręcze występowały w różnych wersjach stylistycznych.

Jakie felgi do Mazdy 5?

Podstawowe parametry, które decydują o tym, czy obręcz będzie pasować do auta, to średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub montażowych. Producent pojazdu zwykle dopuszcza możliwość mocowania felg w kilku wariantach rozmiarowych. Ważne, by były one zgodne ze specyfikacją danego modelu.

  • Jaka średnica felgi do Mazdy 5?

W pierwszej odsłonie modelu Mazda 5 można mocować felgi w rozmiarach od 15 do 19 cali. W autach drugiej generacji zakres rozmiarowy jest mniejszy – wynosi od 15 do 18 cali.

  • Mazda 5 – rozstaw śrub

Obręcze w Mazdzie 5 instalowane są na 5 śrub. Elementy mają rozstaw 114,3 mm. Do auta można więc zamocować obręcze z oznaczeniem 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg do Mazdy 5?

Obie generacje Mazdy 5 mają taką samą dopuszczalną szerokość obręczy kół – do auta pasują felgi o szerokości od 6 cali do 8,5 cala.

  • Jakie ET felgi do Mazdy 5?

W Mazdzie 5 pierwszej i drugiej generacji parametr ET jest określony w przedziale 38-52,5 mm. Na pierwszy montaż stosowano najczęściej obręcze z ET 52,5, ale do auta pasują też np. felgi z ET 40, ET 42, ET 45 oraz ET 50.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mazda 5

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mazda 5

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Mazda 5 najczęściej wybierają: