Pracuj w Oponeo

Felgi do Mazda CX-30

Sprawdź rozmiar felg do Mazda CX-30 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mazda

CX-30

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mazda CX-30

Mazda CX-30 jest technologicznie powiązana z Mazdą 3. Ten kompaktowy SUV w katalogu japońskiej marki lokuje się między modelami CX-3 i CX-5. Auto zadebiutowało w 2019 roku. Dostępne jest z napędem na przód lub cztery koła, a w gamie proponowanych silników są jednostki benzynowe i diesla.

Oryginalne felgi Mazda CX-30

W podstawowej wersji wyposażeniowej modelu Mazda CX-30 instalowane są fabrycznie aluminiowe felgi o średnicy 16 cali. W ofercie producenta znalazły się też obręcze 18-calowe w kilku wzorach.

Jak dobrać felgi do Mazda CX-30?

Samochód będzie prowadzić się wygodnie i bezpiecznie tylko wówczas, gdy zostanie wyposażony w obręcze, których parametry są zgodne z zakresem wymiarowym wskazanym przez jego producenta. Zasadnicze znaczenie mają: średnica, szerokość, głębokość mocowania (ET) oraz rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felgi do Mazda CX-30?

W Mazdzie CX-30 można zamocować obręcze o zakresie średnic od 16 do 21 cali. Większa felga to konieczność instalacji opon o niższym profilu.

  • Jaki rozstaw śrub w Mazda CX-30?

Do Mazdy CX-30 pasują wyłącznie felgi z oznaczeniem 5x114,3. Parametr opisuje liczbę otworów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym je umiejscowiono.

  • Jaka szerokość felgi w Mazda CX-30?

Dopuszczalna szerokość obręczy w Mazdzie CX-30 obejmuje zakres od 6,5 cala do 9 cali.

  • Jakie ET felgi Mazda CX-30?

Producent Mazdy CX-30 przewidział opcję montowania w aucie felg, których głębokość osadzenia została określona w przedziale od ET 30 do ET 48.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mazda CX-30

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mazda CX-30

Osoby jeżdżące autem Mazda CX-30 najczęściej wybierają: