Pracuj w Oponeo

Felgi do Mazda 6

Sprawdź rozmiar felg do Mazda 6 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mazda

6

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mazda 6

Mazda 6 to model, który doczekał się dotychczas trzech generacji. Pierwsza produkowana była w latach 2002-2007, druga w okresie 2007-2012, a trzecia swoją premierą miała w roku 2012 i nadal jest w produkcji. Pierwsze dwie oferowały trzy wersje – sedan, kombi oraz liftback. Ostatniego z nich zabrakło w najnowszej odsłonie. Kierowcy mogą wybierać spośród opcji 4 i 5-drzwiowych, a pod maską znajdują się silniki benzynowe bądź diesle. Dodatkowo, w najnowszej generacji do dyspozycji jest 5 wersji wyposażenia (SkyGO, SkyMotion, SkyEnergy, SkyPassion i SkyDream). Napęd zlokalizowano na przedniej osi, a skrzynia biegów może być manualna albo automatyczna, w obu przypadkach są to mechanizmy 6-biegowe.

Felgi – Mazda 6

Każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją, z pewnością słyszał o modelu Mazda 6. Felgi stosowane w tym samochodzie zazwyczaj są aluminiowe. Bardzo ważny aspekt stanowią ich parametry, decydujące o możliwości montażu w konkretnym aucie. Są to średnica, szerokość, ET i rozstaw śrub.

Jaka jest średnica felg w samochodach Mazda 6?

Średnica felg w aucie Mazda 6 może mieć od 15 do 20”. Najmniejsze wersje stosowane były w autach I generacji, a największe zarówno w II, jak i III odsłonie. Najczęściej spotykane są jednak wartości pośrednie, czyli 16, 17, 18 i 19”.

Mazda 6 – rozstaw śrub

W samochodach Mazda 6 rozstaw śrub występuje w tylko jednym wariancie. W każdej wersji tego auta stosowany jest standard 5x114,3.

Jaka jest szerokość felg w samochodach Mazda 6?

Najwęższe felgi, mierzące 6” stosowane były w autach I generacji. Najszersze, 9,5-calowe stosowane są natomiast od III odsłony tego modelu. Najczęściej spotykane są jednak wersje mające ok. 7-8”.

Mazda 6 – ET felg

ET to parametr szczególnie istotny dla osób, którym zależy na tym, aby felga była mocno akcentowana. Określa on głębokość jej osadzenia w nadkolu. W samochodach Mazda 6 może mieć od 30 do 51 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mazda 6

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mazda 6

Osoby jeżdżące autem Mazda 6 najczęściej wybierają: