Pracuj w Oponeo

Felgi do Mazda RX-8

Sprawdź rozmiar felg do Mazda RX-8 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mazda

RX-8

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mazda RX-8

Mazda RX-8 to sportowe coupe (segment G), które produkowano w latach 2003-2012 (lifting w 2009 roku). Charakterystyczną cechą tego modelu jest silnik Wankla (z obrotowym tłokiem), a także otwierające się do tyłu drzwi przy drugim rzędzie siedzeń. Auto zużywa dużo paliwa - rekompensują to atrakcyjna stylistyka oraz świetne właściwości jezdne.

Oryginalne felgi Mazda RX-8

W Mazdzie RX-8 standardowo mocowano obręcze aluminiowe o średnicy 18 cali. Felgi miały charakterystyczny 5-ramienny wzór z logo marki w części centralnej i były mocowane na 5 śrub. Oryginalne obręcze z Mazdy RX-8 są chętnie mocowane także modelach Mazda 3 i Mazda 6.

Jakie felgi do Mazda RX-8?

Zamienniki oryginalnych felg do auta powinny mieć parametry zgodne ze specyfikacją producenta danego modelu. Liczą się przede wszystkim średnica i szerokość obręczy, a także współczynnik odsadzenia (ET) oraz rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felg do Mazda RX-8?

Do Mazdy RX-8 pasują obręcze w rozmiarach od 17 do 20 cali. Większe felgi wymagają mocowania opon niskoprofilowych.

  • Mazda RX-8 - rozstaw śrub

Koła w Mazdzie RX-8 instaluje się za pomocą 5 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 114,3 mm. Do auta pasują zatem felgi o rozstawie 5 x 114,3.

  • Jaka szerokość felg w Mazda RX-8?

Najwęższe felgi, które pasują do Mazdy RX-8, mają szerokość 7 cali. Maksymalna szerokość obręczy do tego modelu to 8 cali.

  • Jakie ET felgi w Mazda RX-8?

Od parametr ET zależy głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. W modelu Mazda RX-8 został on określony w przedziale od ET 35 do ET 50.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mazda RX-8

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mazda RX-8

Osoby jeżdżące autem Mazda RX-8 najczęściej wybierają: