Pracuj w Oponeo

Felgi do Hyundai

Wybierz parametry swojego Hyundai i dobierz odpowiednie felgi

Hyundai

Hyundai to południowo-koreański producent samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od założenia w 1967 roku firma wprowadziła na rynek kilkadziesiąt modeli aut. Wśród historycznych pojazdów tej marki, które zdobyły dużą popularność, są m.in. niewielkie Pony, średniej klasy sedan Sonata i luksusowy Genesis. Współcześnie w ofercie Hyundai są m.in. miejskie i10 i i20, kompaktowe i30, średniej klasy i40, a także SUV-y Kona, Tucson i Santa Fe.

Oryginalne felgi Hyundai i oferta innych producentów

W autach marki Hyundai instalowane są obręcze o różnych parametrach. W starszych modelach występowały zarówno felgi stalowe, jak i aluminiowe. Współcześnie standardem są obręcze ze stopów metali lekkich w różnych wersjach stylistycznych. Do samochodów Hyundai można też dobrać zamienniki oryginalnych obręczy. Oferują je tacy producenci jak RIAL, ANZIO, ALUTEC i Ronal.

Jakie są rozmiary felg Hyundai?

Felga w aucie powinna mieć parametry zgodne z wymogami jego producenta. Dzięki temu samochód zachowa odpowiednie właściwości jezdne, czyli będzie prowadzić się pewnie i bezpiecznie. Ważne są wymiary (średnica i szerokość), głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub.

  • Jak średnica felgi do Hyundaia?

W starszych modelach Hyundai mocowano zwykle obręcze w rozmiarach od 13 do 18 cali. Współcześnie minimalna średnica dla najmniejszych aut wynosi zwykle 15 cali. W większych pojazdach często można mocować obręcze 19-, 20- i 21-calowe.

  • Rozstaw śrub – Hyundai

W większości współczesnych modeli Hyundai stosuje się rozstaw śrub w piastach 5x114,3. W niektórych autach można spotkać się także z układem 4x100.

  • Jaka jest szerokość felgi w Hyundaiu?

Dopuszczalna szerokość obręczy kół w autach marki Hyundai zależy od modelu i generacji. Jest też ściśle związana z wielkością i przeznaczeniem pojazdu. Najczęściej obejmuje przedział od 6 cali do 8 cali.

  • Jakie ET felgi do Hyundaia?

W samochodach marki Hyundai stosuje się różne dopuszczalne zakresy głębokości osadzenia obręczy kół. Z reguły mieszczą się one w przedziale od ET 30 do ET 50 – tak jest przykładowo w popularnym modelu Hyundai i30 trzeciej generacji.