Felgi do Hyundai

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Hyundai

Motoryzacyjna marka Hyundai została założona w 1967 roku. Po roku linię montażową opuściła Cortina – pierwszy samochód osobowy, który powstał w ramach licencyjnego porozumienia nawiązanego z amerykańskim Fordem. W 1975 zaprezentowano następny model – Pony, stworzony we współpracy z włoskim Italdesignem i japońskim Mitsubishi.


Na początku lat 90. firma skonstruowała samodzielnie czterocylindrowy benzynowy silnik Alpha, co otworzyło jej drogę do niezależności technologicznej. W 1998 roku Hyundai rozpoczął starania o zmianę wizerunku firmy. Od tego czasu koreańskie samochody mają kojarzyć się wysoką klasą średnią. Przedsiębiorstwo zdecydowało się ugruntować swoją pozycję na rynku poprzez oferowanie produktów o najwyższej jakości. Każdy pojazd Hyundai’a sprzedawany w USA dostał dziesięcioletnią gwarancję (z limitem przebiegu na 160 000 km). W tym samym 1998 roku przedsiębiorstwo kupiło markę Kia, czyli drugą co do wielkości koreańską firmę motoryzacyjną.


W 2005 r. światowa sprzedaż koncernu wyniosła 2,5 miliona samochodów. 2 lata później osiągnęła prawie cztery miliony, przewyższając Nissana, Hondę, Peugeota, Fiata i Chryslera. W 2010 roku globalna sprzedaż osiągnęła poziom 5,4 mln pojazdów, a w 2017 roku prawie 4,5 mln egzemplarzy.


Najpopularniejsze samochody koreańskiego producenta to Tucson, i10/i20/i30, Genesis oraz Elantra. Ich współczesną stylistykę można dodatkowo wyeksponować dzięki założeniu do nich dobrze dopasowanych obręczy. Do wyboru pozostają droższe felgi aluminiowe (alufelgi) lub tańsze i prostsze w eksploatacji felgi stalowe.