Felgi do Hyundai i20

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Hyundai i20

Hyundai i20 to efekt nowej polityki południowokoreańskiej marki, która zakłada tworzenie idealnie uzupełniających się modeli. Umiejscowiono go między małym, miejskim i10, a przestronnym modelem i30. Idealnie wpisuje się w potrzeby kierowców jeżdżących głównie w ruchu miejskim, a poszukujących nieco większego samochodu o mocniejszej jednostce.


Projekt Hyundai i20 pokazano w trakcie paryskich targów motoryzacyjnych w 2008 roku. Model posiadał przedni układ napędowy oraz zaprezentowano go w wariantach pięcio- oraz trzy-drzwiowego hatchbacka. Samochód do sprzedaży trafił dopiero trzy lata później, w 2011 roku zastępując na większości rynków Hyundaia Getz.


Dla modelu i20 koreańscy specjaliści opracowali zupełnie nową płytę podłogową, która umożliwiła idealne dopasowanie do potrzeb segmentu B. Dzięki temu samochód był obszerniejszy od swojego poprzednika, oferując więcej przestrzeni wewnątrz kabiny oraz pojemny bagażnik 300-litrowy. Dodatkowo obniżony środek ciężkości wpłynął na zwiększenie stabilności jazdy i lepsze tłumienie nierówności. Pierwsza generacja otrzymała face lifting na początku 2012 roku. Przemodelowano wygląd przodu, oferując zmienione reflektory, zderzaki, maskę oraz nową atrapę chłodnicy.


Kolejną generację Hyundaia i20 pokazano w 2014 roku, ponownie w trakcie targów w Paryżu. Nową odsłonę oznaczono nazwą „Elite”, a jej projekt opracowano w Europejskim Centrum Rozwoju w Niemczech. Zmianie uległ zarówno wygląd samej linii, jak i wnętrze pojazdu. Nowy projekt wyróżniał się zmianami w układzie zderzaków i atrapy chłodnicy. Umieszczono także nowe soczewkowe reflektory z systemem świateł dziennych LED. W 2015 roku do sprzedaży trafił także bardziej terenowy wariant samochodu z nazwą „Active”.


Do Hyundaia i20 zarówno w wariancie miejskim, jak i bardziej uterenowionym, warto dobrać odpowiednie felgi aluminiowe lub stalowe. Zapewnią one odpowiednią trwałość i sztywność, a przy tym podkreślą ciekawą sylwetkę samochodu.