Pracuj w Oponeo

Felgi do Hyundai i20

Sprawdź rozmiar felg do Hyundai i20 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Hyundai

i20

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Hyundai i20

Premiera modelu Hyundai i20 miała miejsce w 2008 roku. To miejski samochód osobowy, którego poszczególne generacje produkowane były w latach:

  • I generacja – 2008-2015,
  • II generacja – 2014-2020,
  • III generacja – od 2020 roku.

W każdej z odsłon oferowana była tylko jedna wersja nadwozia – hatchback. Kierowcy otrzymali za to do wyboru różne mechanizmy skrzyni biegów, a dokładnie manualne, automatyczne oraz DCT. Wszystkie generacje miały jedynie napęd na przednią oś. Zarówno i20 I, jak i i20 II doczekały się też faceliftingów, które wprowadziły zmiany zwłaszcza w przedniej części pojazdów. III generacja wyróżniała się natomiast nowoczesną linią nadwozia i już w momencie wypuszczenia na rynek, mocno różniła się od poprzedniej wersji.

Felgi – Hyundai i20

W samochodzie Hyundai i20, felgi mogą mieć nieco inne parametry, zależnie od generacji. Dlatego przed zakupem nowego kompletu, koniecznie trzeba zapoznać się z wytycznymi podanymi przez producenta, np. w instrukcji auta. Najważniejsze parametry, na które trzeba zwrócić uwagę to średnica, szerokość, rozstaw śrub i ET.

  • Średnica felg w Hyundaiu i20

To jeden z najważniejszych parametrów, zarówno kiedy chcesz kupić obręcze stalowe, jak i felgi aluminiowe. Hyundai i20 I generacji może być wyposażony w modele o średnicach 14", 15". 16", 17" oraz 18". W II i III odsłonie auta obowiązują natomiast zakresy 15"-18".

  • Hyundai i20 – rozstaw śrub

Oznaczenie rozstawu śrub składa się z dwóch liczb – pierwsza, mniejsza, dotyczy liczby śrub montażowych, natomiast druga określa średnicę okręgu, na którym je rozmieszczono. W autach Hyundai i20 I, II oraz III generacji obowiązuje standard 4x100.

  • Szerokość felgi w Hyundaiu i20

Zakresy szerokości felg w Hyundaiu i20 różnią się między sobą zależnie od wersji pojazdu. W autach pierwszej generacji obowiązuje skala 5,5"-7", dla II odsłony 6"-7", a dla trzeciej 6"-7,5".

  • Hyundai i20– ET felgi

Stosowane w aucie Hyundai i20 felgi mogą mieć ET w przedziale od ET 35 do ET 50. Dotyczy to I, II oraz III generacji. Parametr ten wyrażany jest w milimetrach i określa jak głęboko w nadkolu osadzona jest obręcz.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Hyundai i20

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Hyundai i20 najczęściej wybierają: