Felgi do Hyundai i40

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Hyundai i40

Hyundai i40 to największy spośród zaprezentowanej przez południowokoreańską markę serii modeli, w skład której wchodzą także Hyundai i10, i20 oraz i30. Podobnie jak pozostałe modele i40 stworzono w europejskim centrum rozwoju w Rüsselsheim nad Menem. Wykorzystuje opracowaną przez projektantów marki stylistykę „Fluidic Sculpture”, która charakteryzuje się sportowymi sylwetkami oraz odpływową, dynamiczną linią.


Pierwsze prezentacje nowego Hyundaia i40 odbyły się w Szwajcarii, w trakcie pokazów genewskich w 2011 roku. Rok później w Barcelonie zaprezentowano także wersję sedan. Pierwsze zmiany w projekcie zaszły już w 2014 roku, kiedy koreańska marka zdecydowała się na odświeżenie wyglądu dobrze sprzedającego się samochodu. Zastosowano nową atrapę chłodnicy, wprowadzono ledowe światła przeciwmgielne w zderzaku oraz zmieniono układ lamp i reflektorów.


Na kolejną modernizację wyglądu zasłużonej i40 trzeba było poczekać cztery lata. W 2018 roku zaprezentowano kolejną wersję, tym razem zmiany były jednak nieco mniejsze. Projektanci skupili się głównie na wnętrzu pojazdu, zmieniając układ kokpitu oraz elementów multimedialnych. Największą zewnętrzną zmianą była nowa atrapa chłodnicy, zaprojektowana specjalnie z myślą o i40. Do listy wyposażenia opcjonalnego pojazdu dodano system autonomicznego hamowania w sytuacjach awaryjnych.


Hyundai i40 doskonale wpisuje się w aktualne trendy stylistyczne, oferując nowoczesną sylwetkę, ergonomiczne wnętrze oraz atrakcyjny wygląd w połączeniu z ciekawymi felgami aluminiowymi. Dla kierowców, którzy poszukują jednak bardziej oryginalnego wzornictwa, na naszym portalu dostępny jest szeroki katalog alufelg oraz obręczy stalowych, które pokreślą indywidualny charakter.