Menu

Felgi do Hyundai i10

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Hyundai i10

Hyundai i10 to jeden z mniejszych modeli w katalogu marki, którego miejski charakter widać w każdym elemencie. Samochód pierwszy raz zaprezentowano w trakcie targów motoryzacyjnych w Dehli w 2007 roku. Wpisywał się w nową serię samochodów oznaczanych literą „i”. Był mniejszy od modeli i20 oraz i30, jednak stylistycznie wszystkie nawiązywały do jednej linii. Wyposażono go w jednostki benzynowe R3 i R4, oferujące moc od 69 do 86 KM, oraz wersję wysokoprężną R3 1.1 CRDi 75KM.


Samochód zaprojektowano w europejskim biurze projektowym Hyundaia w Niemczech. W 2010 roku model przeszedł poważny facelifting, zmieniono między innymi atrapę chłodnicy, układ reflektorów czy zderzaków. Zmiany dotknęły także wnętrza, gdzie zmodyfikowano chociażby deskę rozdzielczą. Wygląd obowiązywał jeszcze trzy lata, do czasu kiedy we Frankfurcie zaprezentowano drugą generację modelu.


Drugą odsłonę miejskiego Hyundaia ponownie zaprojektowano w Niemczech. W porównaniu do pierwszej generacji można mówić bardziej o ewolucji niż rewolucji, szczególnie w kwestii wyglądu. Nieco konserwatywne podejście do nadwozia nie przypadło do gustu kierowcom, dlatego też samochód w 2016 roku został zmodernizowany. Przeprojektowano atrapę chłodnicy oraz tylny zderzak, zaokrąglono nieco kontury, dodano także światła dzienne, nadając nieco charakteru drugiej generacji modelu. Samochód przynależał do miejskiego segmentu A, jednak otrzymał także wersję „Grand”, którą klasyfikowano w segmencie B.


W 2019 roku kierowcy doczekali się debiutu trzeciej generacji. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru tę odsłonę także zaprezentowano w trakcie targów w Dehli pod nazwą Hyundai i10 Nios. W porównaniu do poprzednika samochód jest nieco niższy, ale za to szerszy o 20 mm. Nie tylko poprawia to wizualny odbiór modelu, ale także wpływa na większy komfort podróżowania. Zwiększono także rozstaw osi, dzięki czemu zyskano dodatkową przestrzeń na bagażnik, który rozrósł się od 252 litrów pojemności. W kwestii wyglądu przewodnim elementem został „plaster miodu”. Ten wywodzący się z natury wzór pojawia się nie tylko wewnątrz samochodu, na ściankach bocznych czy kokpicie, ale także chociażby w budowie charakterystycznych świateł do jazdy dziennej.


Nowa generacja Hyundaia posiada także stosunkowo bogate wyposażenie, na którym kierowca znajdzie chociażby bezkluczykowy system SmartKey, system dźwiękowy Arkamys, automatyczną klimatyzację czy 8-calowy wyświetlacz. W opcjonalnym wyposażeniu znajdują się także wyjątkowe 16-calowe felgi aluminiowe. Hyundai i10 dostępnych ma także wiele wariantów alternatywnych obręczy od czołowych producentów, które można znaleźć w naszym sklepie.