Pracuj w Oponeo

Felgi do Hyundai Sonata

Sprawdź rozmiar felg do Hyundai Sonata i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Hyundai

Sonata

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Hyundai Sonata

Hyundai Sonata to 4-drzwiowy sedan klasy średniej (segment D). Auto weszło do produkcji w 1985 roku – od tego czasu powstało 7 generacji tego modelu. Na rynku europejskim pojazd pojawił się w 1993 roku (3 generacja). Zniknął z oferty w 2009 roku (5 generacja), gdy zastąpił go Hyundai i40.

Oryginalne felgi Hyundai Sonata

W pierwszej wersji Hyundaia Sonata stosowano standardowo stalowe obręcze 13-calowe. W kolejnych dwóch odsłonach najczęściej instalowano felgi 14-calowe ze stali, choć w ofercie pojawiły się również obręcze aluminiowe. W autach czwartej generacji mocowano zwykle felgi ze stali o średnicy 15 cali. Od piątej generacji standardem były obręcze aluminiowe w rozmiarze 16 cali.

Jakie felgi do Hyundaia Sonata?

Felgi muszą być dobrane do danego modelu auta pod względem rozmiarowym. To warunek zachowania przez pojazd odpowiednich właściwości użytkowych. Dopuszczalne średnice, szerokości, głębokość mocowania (ET) oraz rozstaw śrub są określone w specyfikacji dla danego modelu.

  • Jaka jest średnica felgi w Hyundaiu Sonata?

W pierwszej wersji Hyundaia Sonata producent zaleca montaż obręczy o średnicach 14 lub 15 cali, a w drugiej 14, 15 lub 16 cali. Do trzeciej odsłony pojazdu pasują felgi w rozmiarze 16 cali. W autach czwartej generacji sprawdzą się felgi o średnicach od 14 do 17 cali, a w piątej odsłonie – od 15 do 17 cali.

  • Hyundai Sonata – rozstaw śrub

Wszystkie warianty modelu Hyundai Sonata od pierwszej do piątej generacji mają rozstaw śrub w felgach określany parametrem 4x114,3.

  • Jaka jest szerokość felgi do Hyundaia Sonata?

Dopuszczalna szerokość felg w Hyundaiu Sonata zależy od generacji tego modelu. W pierwszej wersji obejmuje zakres od 5,5 cala do 6 cali, w drugiej – od 5,5 cala do 6,5 cala, w trzeciej – 7 cali, a w czwartej i piątej – od 6 cali do 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi w Hyundaiu Sonata?

Głębokość osadzenia obręczy w Hyundaiu Sonata pierwszej generacji została wyznaczona w przedziale od ET 38 do ET 48. W wersji drugiej jest to zakres od ET 38 do ET 46, trzeciej – od ET 40 do ET 42, czwartej – od ET 38 do ET 42, a piątej – od ET 38 do ET 40.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Hyundai Sonata

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Hyundai Sonata

Rozwiń

Zwiń