Pracuj w Oponeo

Felgi do Hyundai Tucson

Sprawdź rozmiar felg do Hyundai Tucson i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Hyundai

Tucson

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson to 5-drzwiowy, kompaktowy SUV, który powstał jako bliźniaczy model Kii Sportage. To najpopularniejszy SUV z oferty południowokoreańskiej marki, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem. Produkowany jest od 2004 roku, a w 2020 roku na rynku pojawiła się jego czwarta generacja. Co ciekawe, druga odsłona modelu sprzedawana była w Europie pod nazwą ix35.

Felgi aluminiowe do Hyundaia Tucsona to popularny wybór. Na pierwsze wyposażenie proponuje się modele z polerowanym frontem. Często decydują się na nie także osoby, które kupują felgi na własną rękę.

Hyundai Tucson – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry felg

Bez względu na to, czy w Twoim garażu stoi Hyundai Tucson 2017 czy starszy lub nowszy, obręcze muszą spełniać określone warunki techniczne – tyczy się to zwłaszcza rozmiaru oraz rozstawu śrub. Tylko to daje gwarancję, że nowy komplet będzie można zamontować, a jego użytkowanie będzie bezpieczne. Kwestia wyglądu nowych obręczy jest ważnym, ale drugoplanowym czynnikiem.

  • Jaka jest średnica felg w Hyundaiu Tucsonie?

Rozmiar felg do Hyundaia Tucsona zależy od generacji czy wersji wyposażenia. W czwartej odsłonie modelu średnica obręczy wynosiła od 17 do 21 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach w Hyundaiu Tucsonie?

W czwartej generacji modelu postawiono na rozstaw 5x114,3. Montując felgi do Hyundaia Tucsona, należy więc użyć pięciu śrub. Otwory montażowe rozmieszczone są na okręgu o średnicy 114,3 mm.

  • Jaka jest szerokość felg w Hyundaiu Tucsonie?

W przypadku Hyundaia Tucsona IV felgi mają szerokość od 7 do 9,5 cali.

  • Jakie jest ET oryginalnej felgi w Hyundaiu Tucsonie?

Felgi do Tucsona IV mają ET na poziomie 30-50 milimetrów. Parametr ten wskazuje na to, jak głęboko w nadkolu schowana jest obręcz – im jest on wyższy, tym tarcza jest mniej wysunięta do przodu.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Hyundai Tucson

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Hyundai Tucson