Pracuj w Oponeo

Felgi do Hyundai Santa Fe

Sprawdź rozmiar felg do Hyundai Santa Fe i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Hyundai

Santa Fe

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe to średniej klasy SUV - koreańska marka wprowadziła go na rynek w 2000 roku jako bliźniaczy model Kii Sorento. Od tego czasu premierę miały 4 generacje tego pojazdu (ostatnia w 2018 roku). Auto cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Oryginalne felgi Hyundai’a Santa Fe

W pierwszej wersji Hyundai’a Santa Fe instalowano standardowo 16-calowe felgi aluminiowe. W odsłonie drugiej ofertę producenta uzupełniły również obręcze 18-calowe. W autach trzeciej generacji mocowano felgi w rozmiarach 17, 18 i 19 cali. W czwartej dostępne są obręcze o średnicy 18 lub 20 cali.

Hyundai Santa Fe - rozmiar felg, ET, rozstaw śrub

Przed wyborem zamienników oryginalnych felg do auta sprawdźmy, jakie obręcze będą pasować do konkretnego modelu - informacje na ten temat znajdziemy w specyfikacji. Pod uwagę należy wziąć dopuszczalny zakres średnic, szerokości, głębokości mocowania (ET), a także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felg do Hyundai’a Santa Fe?

Do pierwszej wersji Hyundai’a Santa Fe pasują felgi o średnicy od 15 do 19 cali. W autach drugiej generacji można mocować obręcze w rozmiarach od 17 do 20 cali, trzeciej - od 18 do 22 cali, a czwartej - od 17 do 21 cali.

  • Rozstaw śrub - Hyundai Santa Fe

Wszystkie wersje Hyundai’a Santa Fe mają mocowania kół na 5 śrub rozlokowanych na okręgu o średnicy 114,3 mm. Do auta pasują więc felgi z oznaczeniem 5 x 114,3.

  • Jaka szerokość felg w Hyundai’u Santa Fe?

W pierwszej wersji Hyundai’a Santa Fe można zainstalować felgi o szerokościach od 6 do 8 cali. W pozostałych odsłonach tego modelu najmniejsza szerokość wynosi 7 cali, a największa: 9,5 cala w egzemplarzach generacji drugiej, 10 cali w trzeciej i 9 cali w czwartej.

  • Jakie ET felgi w Hyundai’u Santa Fe?

Parametr określający głębokość mocowania obręczy w poszczególnych wersjach Hyundai’a Santa Fe wynosi: od ET 30 do ET 46 w odsłonie pierwszej, od ET 30 do ET 40 w drugiej oraz od ET 35 do ET 50 w trzeciej i czwartej.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Hyundai Santa Fe

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Hyundai Santa Fe