Felgi do Hyundai i30

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Hyundai i30

Hyundai i30 to produkowany od 2007 roku samochód kompaktowy średniej klasy. Choć koncern pochodzi z Korei Południowej, to za projekt odpowiada europejski oddział firmy. Konstrukcja oparta jest na tej samej płycie podłogowej co Kia Ceed, a pierwsza generacja produkowana była w wersji pięciodrzwiowego hatchbacka oraz kombi.


W 2011 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowano drugą odsłonę modelu. Niedługo po tym do oferty dołączył wariant trzydrzwiowy. Rok 2014 to kolejny facelifting modelu. Zmiany były jednak raczej kosmetyczne, a pośród nich znalazły się nowe wzory felg oferowane w fabrycznych egzemplarzach.


Trzecia generacja premierę miała w 2016 roku. Tym razem do sylwetki dodano więcej kantów oraz sześciokątny grill, pojawiający się najnowszych projektach marki. Ciekawą wersją jest wyczynową N-ka, która debiutowała w 2017 roku. W tym samym okresie przedstawiono również pierwszy model o nadwoziu typu liftback.


Hyundai i30 za sprawą wielu wersji nadwozia i kolejnych generacji umożliwia montowanie obręczy o różnych średnicach. Zastosowanie znajdą zarówno felgi stalowe 15” i 16”, jak i felgi aluminiowe 15”-19”.