Pracuj w Oponeo

Felgi do Hyundai i30

Sprawdź rozmiar felg do Hyundai i30 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Hyundai

i30

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Hyundai i30

Hyundai i30 to kompaktowe auto osobowe, które swoją premierę miało w roku 2007. Ciepłe przyjęcie pierwszej generacji skłoniło producenta do opracowania drugiej odsłony modelu, produkowanej w latach 2011-2017. Zmianie uległ wygląd samochodu. Stał się on bardziej nowoczesny, odpowiadający ówczesnym trendom. Widać to choćby w linii nadwozia i zmodernizowanej konstrukcji przedniej części auta. Trzecia generacja Hyundaia zaprezentowana została w roku 2016. Kierowcy mogą wybierać spośród wersji hatchback, kombi oraz liftback. Dostępne są modele z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi bądź automatycznymi oraz 7-biegowe mechanizmy DCT.

Felgi – Hyundai i30

W samochodzie Hyundai i30 z powodzeniem sprawdzą się zarówno felgi stalowe, jak i aluminiowe. W trzeciej odsłonie fabrycznie montowane są jednak wersje z aluminium. Mają one walory nie tylko estetyczne, ale również praktycznie, ponieważ stop, z którego powstają, wyróżnia się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

  • Hyundai i30 – średnica felg

III generacja samochodu Hyundai i30 pozwala na zamontowanie felg aluminiowych o średnicy od 15 do 19". Warto pamiętać, że razem ze średnicą wzrasta również szerokość obręczy, a także jej masa.

  • Rozstaw śrub – Hyundai i30

Rozstaw śrub w modelu Hyundai i30 III generacji wynosi 5x114,3 mm. Pierwszy człon określa liczbę śrub mocujących obręcz do osi, drugi natomiast średnicę okręgu, na jakim punkty montażowe zostały rozmieszczone.

  • Szerokość felg w Hyundai i30?

Szerokość felg to wymiar, który określany jest za pomocą cali. W samochodzie Hyundai i30 III generacji wartość tego parametru może wynosić od 6 do 9".

  • Hyundai i30 – jakie ET felgi?

ET felgi to parametr wyrażany w milimetrach. Decyduje on o stopniu ekspozycji obręczy. Inaczej mówiąc, właśnie od jego wartości zależy, jak głęboko w nadkolu będzie osadzona felga. W aucie Hyundai i30 trzeciej generacji wynosi od 30 do 50 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Hyundai i30

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Hyundai i30

Osoby jeżdżące autem Hyundai i30 najczęściej wybierają: