Pracuj w Oponeo

Felgi do Hyundai Elantra

Sprawdź rozmiar felg do Hyundai Elantra i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Hyundai

Elantra

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra to koreański sedan (niektóre generacje są dostępne również w wersjach kombi i hatchback), który pojawił się na rynku w 1990 roku. Pierwsze odsłony modelu należały do klasy kompaktowej, a od piątej generacji (premiera w 2010 roku) samochód zalicza się do bardziej luksusowego segmentu D. Obecnie w sprzedaży dostępna jest jego siódma generacja.

Felgi Fabryczne felgi Hyundai Elantra

Oferowane przez producenta obręcze kół w Hyundai Elantra dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach. Pierwsze generacje standardowo wyposażano w felgi 14-calowe. W nowszych modelach są to konstrukcje 15-, 16- i 17-calowe.

Felgi dla Hyundai Elantra: rozstaw śrub, ET i wymiary

Szukając felg dla swojego auta należy zwrócić uwagę na średnicę i szerokość, liczbę i rozstaw śrub mocujących, a także atrybut ET. Parametry powinny być zgodne z wytycznymi producenta, by samochód zachował odpowiednie właściwości użytkowe.

  • Jaka jest średnica felg dla Hyundai Elantra?

Średnica felgi powinna być dopasowana nie tylko do specyfikacji producenta, ale również rozmiarów opony. W trzeciej generacji modelu można instalować obręcze 15-, 16- i 17-calowe. Do wersji szóstej pasują także konstrukcje o średnicy 18 i 19 cali.

  • Hyundai Elantra - rozstaw śrub

By koło pasowało do piasty, koniecznie uwzględnijmy liczbę otworów montażowych oraz średnicę okręgu, na której zostały one umiejscowione. W trzeciej generacji Hyundai Elantra obręcze mocuje się na 4 śruby na okręgu 114,3 mm. W piątej i szóstej wersji jest to 5 śrub na okręgu o takiej samej średnicy.

  • Jaka jest szerokość felg Hyundai Elantra?

Koreański producent Elantry dopuszcza montaż felg o różnej szerokości. Wynosi ona od 6 do 7 cali w starszych modelach oraz od 6 do nawet 8,5 cali w nowszych odsłonach. Parametr ten rośnie wraz ze zwiększaniem średnicy obręczy.

  • Jakie jest ET felgi do Hyundai Elantra?

ET obręczy to parametr określający głębokość mocowania konstrukcji w nadkolu. W Hyundai Elantra zależy od wersji modelu. Np. piąta wersja ma ET w przedziale 40-44 mm. W szóstej parametr ten został określony między 40 a 50 mm.

Osoby jeżdżące autem Hyundai Elantra najczęściej wybierają: