Pracuj w Oponeo

Felgi do Citroen

Wybierz parametry swojego Citroen i dobierz odpowiednie felgi

Citroen

Francuska marka motoryzacyjna Citroen powstała w 2019 roku. To spod jej skrzydeł wyszedł jeden z najsłynniejszych samochodów na świecie – model 2CV. Koncern od lat stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne (pierwsze nadwozie stalowe, zawieszenie hydropneumatyczne, seryjna taśma montażowa). Wśród najpopularniejszych aut tej firmy są kompaktowe modele C3 i C4 Cactus, sedany C5 i C6, crossovery z serii Aircross oraz minivany z linii Picasso.

Oryginalna felga Citroen

Felgi mocowane fabrycznie w Citroenach mają różne rozmiary. Współcześnie oferta firmy obejmuje zarówno obręcze stalowe (w najbardziej podstawowych wersjach modeli kompaktowych), jak i felgi aluminiowe. Auta kompaktowe najczęściej zjeżdżają z linii produkcyjnych na obręczach 15- lub 16-calowych. W większych modelach średnica obręczy może wynosić nawet 20 cali. Felgi do samochodów marki Citroen wytwarzają również inne firmy, m.in. ALUTEC, RIAL, ANZIO i GMP Italia. Zamienniki można nabyć zarówno w stylistyce zbliżonej do oryginalnych obręczy, jak i w bardziej nietuzinkowych wzorach.

Jakie są rozmiary felg Citroena?

Felgi do danego modelu auta powinny mieć parametry dobrane zgodnie z wytycznymi producenta samochodu. W specyfikacji określone są zawsze dopuszczalne: średnica, szerokość i głębokość osadzenia obręczy (ET), a także rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felgi do Citroena?

Zakres średnic obręczy pasujących do Citroena zależy od modelu auta i jego generacji. Przykładowo w kompaktowym Citroenie C3 czwartej generacji można instalować felgi w rozmiarach od 15 do 18 cali, a w trzeciej wersji Citroena C5 obręcze o średnicach od 16 do 19 cali.

  • Rozstaw śrub – Citroen

Od parametru określającego liczbę elementów montażowych obręczy oraz średnicę okręgu, na którym są rozmieszczone, zależy czy koło da się przykręcić do piasty. W autach marki Citroen stosowane są różne układy. Do najpopularniejszych należą 4x108 i 5x108.

  • Jaka jest szerokość felgi w Citroenie?

W większości współczesnych modeli Citroena dopuszczalna szerokość obręczy obejmuje zakres od 5,5 cala do 8,5 cala. Na rynku są też jednak dostępne auta, w których przewidziano montaż szerszych felg.

  • Jakie jest ET felgi Citroena?

Dopuszczalna głębokość mocowania felg (ET) w autach marki Citroen jest zależna od modelu i generacji. W wielu współczesnych modelach (Przykładowo niektórych wersjach C4 i C5) jego minimalna wartość wynosi ET 15. Maksymalna to np. ET 25 (niektóre wersje C3, C4 Cactus) i ET 45 (niektóre wersje C4 Grand Picasso).