Pracuj w Oponeo

Felgi do Citroen C3

Sprawdź rozmiar felg do Citroen C3 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Citroen

C3

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Citroen C3

Mały samochód miejski Citroen C3 jest przedstawicielem segmentu B. Ten 5-drzwiowy hatchback pojawił się w sprzedaży w 2002 roku. Druga generacja miała premierę w roku 2009, a trzecia w 2016. Auto wyróżnia innowacyjny design i komfortowe wnętrze. Dostępne jest w zróżnicowanej gamie silników i w wielu wersjach wyposażenia.

Fabryczne felgi Citroen C3

W podstawowych wersjach Citroena C3 występują fabryczne felgi stalowe w rozmiarach 14 cali (pierwsza generacja) lub 15 cali (druga i trzecia generacja). W wyższych seriach wyposażeniowych spotkamy obręcze aluminiowe (także w większych rozmiarach), w stylistyce dopasowanej do charakteru nadwozia.

Jakie są parametry felgi Citroena C3?

Każdy samochód powinien zostać wyposażony w felgi, których parametry odpowiadają wymogom określonym przez jego producenta. Dobrane zgodnie ze specyfikacją średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET) oraz rozstaw śrub sprawią, że obręcz będzie pasować do auta, a przy tym zachowa odpowiednie właściwości użytkowe.

  • Felga Citroen C3 i jej średnica

W pierwszej odsłonie modelu Citroen C3 przewidziano możliwość mocowania felg w rozmiarach od 14 do 16 cali. W wersji drugiej auta dopuszczalny zakres rozmiarowy wynosi od 15 do 18 cali. W autach trzeciej generacji można zainstalować felgi o średnicach od 15 do 17 cali.

  • Citroen C3 – rozstaw śrub

Do Citroena C3 będą pasować obręcze kół z oznaczeniem 4x108. Parametr określa liczbę otworów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozmieszczone.

  • Jaka szerokości felgi do Citroena C3?

Dopuszczalna szerokość obręczy w Citroenie C3 pierwszej generacji obejmuje przedział od 5,5 cala do 6 cali. W drugiej wersji auta jest to zakres od 6 cali do 7 cali, a w trzeciej od 6 cali do 6,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi Citroena C3?

Każda odsłona Citroena C3 ma inny zakres parametru ET, który określa głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. Dla wersji pierwszej wynosi on od ET 22 do ET 29, drugiej – od ET 21 do ET 28, a trzeciej – od ET 18 do ET 25.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Citroen C3

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Citroen C3

Rozwiń

Zwiń