Felgi do Citroen C3

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Citroen C3

Choć charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, to uznawany jest za dość ładowny, a przy okazji bardzo zwrotny i komfortowy. Citroen C3 to przykład bogato wyposażonego miejskiego samochodu segmentu B, który od wielu lat chętnie wybierają polscy kierowcy.


Model produkowany jest od 2002 roku przez francuski koncern PSA. Pierwsza generacja bazowała na platformie PF1, znanej również z m.in. Citroenów C2 czy C4, a także Peugeota 207. Auto zaprojektował Donato Coco – Włoch, który obecnie jest głównym designerem Ferrari. Konstrukcję doceniono w plebiscycie na Samochód Roku 2003, gdzie zajęła ona trzecie miejsce. Na drugą generację Citroena C3 trzeba było czekać do 2010 roku. Auto nieco zwiększyło swoje wymiary, ale przede wszystkim zostało wzbogacone o panoramiczną, zachodzącą na dach przednią szybę Visiodrive.


Zdecydowaną metamorfozę przyniosła trzecia odsłona samochodu, będąca w sprzedaży od 2016 roku. Model wpasowano w nową stylistykę marki oraz zmieniono jego proporcje. Wyposażono go m.in. w trójliniowy układ przednich świateł, w tym jeden ledowy,. Postawiono także na personalizację nadwozia, chociażby w zakresie dodania specjalnych paneli przeciwko uszkodzeniom dolnych części drzwi.


Felgi do Citroena C3 z całą pewnością są elementem, istotnie wpływającym na prezencję pojazdu. Zwłaszcza w przypadku nowszych modeli auta warto zainwestować w felgi aluminiowe, które nie tylko są trwałe i wytrzymałe, ale i oferują całą gamę wzorów i kolorów, spośród których wybrać można model dopasowany do własnego gustu.