Pracuj w Oponeo

Felgi do Citroen C4

Sprawdź rozmiar felg do Citroen C4 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Citroen

C4

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Citroen C4

Citroen C4 to następca modelu Xsara, produkowany od 2004 roku. Pierwsze dwie generacje klasyfikowane były jako małe, rodzinne samochody z segmentu C. W roku 2020 zadebiutowała trzecia odsłona pojazdu. Tym razem jednak zamiast znanego ze wcześniejszych wersji hatchbacka, światło dzienne ujrzał większy, ale wciąż kompaktowy crossover. W gamie pojawiła się m.in. wersja ë-C4, wyposażona w silnik elektryczny.

Nowa platforma wiązała się także z wprowadzeniem zmian do wyglądu auta. Mocny przód, łagodnie schodząca linia dachu, odmienione progi – całość zyskała bardziej sportowy charakter. W Citroenie C4 III felgi aluminiowe również zyskały na dynamizmie. Popularne „rotory” wpisują się w trendy i przyciągają spojrzenia.

Citroen C4 – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry felg

Wszelkie parametry obręczy ustalane są przez producentów samochodów, którzy chcą, aby poszczególne komponenty pozwalały na podkreślenie tego, co najlepsze w danym pojeździe. Dlatego niezależnie od tego, jakie felgi do Citroena C4 wpadną nam w oko, rozmiar i rozstaw śrub zalecane przez producenta powinny być brane pod uwagę w pierwszej kolejności. Niedopasowanie obręczy może oznaczać obniżenie bezpieczeństwa jazdy oraz ryzyko uszkodzenia samochodu. Niewykluczone też, że montaż okaże się niemożliwy ze względów technicznych.

  • Jaka jest średnica felg w Citroenie C4?

Ze względu na to, że trzecia generacja auta była nieco większa od wcześniej produkowanych, również koła uległy zmianie. Citroen C4 z 20-calowymi felgami dołączył do oferty. Najmniejsza średnica, montowana w tym samochodzie to 17 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach w Citroenie C4?

W przypadku trzeciej generacji Citroena C4 rozstaw śrub to 5x112. Wartości te wskazują, że na feldze znajduje się pięć otworów montażowych, ułożonych na okręgu o średnicy 112 milimetrów. To kluczowy parametr, którego znajomość umożliwia przymocowanie koła do piasty.

  • Jaka jest szerokość felg w Citroenie C4?

Oryginalne felgi w Citroenie C4 trzeciej generacji mogą mieć różną szerokość. Wartość tego parametru mieści się jednak w zakresie 7,5"-10,5".

  • Jakie jest ET oryginalnej felgi w Citroenie C4?

Zastanawiając się, jakie felgi do Citroena C4 wybrać, należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden parametr – ET. Dla trzeciej generacji jego wartość wynosi od 15 do 45 milimetrów.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Citroen C4

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Citroen C4

Rozwiń

Zwiń