Pracuj w Oponeo

Felgi do Citroen Jumpy

Sprawdź rozmiar felg do Citroen Jumpy i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Citroen

Jumpy

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Citroen Jumpy

Citroen Jumpy to średniej wielkości auto dostawcze, które produkowane było przez francuski koncern od 1995 roku. W 2007 roku zaprezentowano jego drugą, a w 2016 roku trzecią generację. Konstrukcja dostępna jest również w wersji osobowej.

Fabryczne felgi Citroen Jumpy

Obręcze montowane w autach na etapie produkcji określa się skrótem OEM. W Citroenie Jumpy dostępne są w różnych rozmiarach. W pierwszej generacji standardem były konstrukcje 14- i 15-calowe. W nowszych konstrukcjach instaluje się felgi o średnicy 16 i 17 cali. Mogą być to obręcze stalowe lub aluminiowe.

Felgi do Citroen Jumpy: średnica, szerokość, ET, rozstaw śrub

Szukając felg do auta, trzymajmy się specyfikacji producenta - tylko wówczas auto zachowa swoje właściwości jezdne. Istotna jest średnica obręczy i jej szerokość, liczba oraz rozstaw śrub, a także parametr ET, który wyznacza głębokość osadzenia obręczy w nadkolu.

  • Jaka jest średnica felg w Citroen Jumpy?

Pierwsza generacja Citroena Jumpy mogła jeździć na felgach o średnicy od 15 do 17 cali. W drugiej wersji jedyną opcją były obręcze 16-calowe. Do trzeciej odsłony pojazdu pasują konstrukcje o średnicy od 16 do 19 cali.

  • Citroen Jumpy - rozstaw śrub w felgach

Wszystkie modele Citroena Jumpy mają 5-śrubowe mocowania obręczy. Średnica okręgu, na którym rozmieszczone są otwory wynosi 98 mm (5x98) w pierwszej generacji oraz 108 mm (5x108) w generacji drugiej i trzeciej.

  • Jaka jest szerokość felg w Citroen Jumpy?

Pierwsza wersja modelu Jumpy pozwalała wyposażyć pojazd w felgi o szerokości od 6 do 7,5 cala. W drugiej dostępne opcje to 7 i 7,5 cala. Trzecia generacja umożliwia montaż obręczy o szerokości od 7 do 8 cali.

  • Jakie jest ET felgi Citroen Jumpy?

Chcąc określić głębokość mocowania obręczy w nadkolu, posługujemy się parametrem ET. Dla Citroena Jumpy różni się on w zależności od generacji. Dla pierwszej wersji wynosi 22-28 mm, dla drugiej 35-37 mm, a dla trzeciej 33-48 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Citroen Jumpy

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Citroen Jumpy

Osoby jeżdżące autem Citroen Jumpy najczęściej wybierają: