Pracuj w Oponeo

Felgi do Citroen Berlingo

Sprawdź rozmiar felg do Citroen Berlingo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Citroen

Berlingo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Citroen Berlingo

Citroen Berlingo to kompaktowy samochód kombivan. Produkując to auto, francuska marka zapoczątkowała powstawanie pojazdów o uniwersalnym przeznaczeniu, które służyły zarówno do transportu osób, jak i przewozu towarów. Pierwsza generacja modelu miała premierę w 1996 roku i była produkowana aż do 2014. Kolejne odsłony powstawały w latach:

  • II generacja – 2008-2018,
  • III generacja – od 2018 roku.

W każdej z trzech wspomnianych odsłon dostępne były dwa typy nadwozia. Pierwszy z nich to osobowy kombivan, drugim jest typowo dostawczy furgon. Zarówno druga, jak i trzecia generacja występowały również w wersjach z silnikami elektrycznymi. Warto wspomnieć, że Citroen Berlingo III umożliwia przewiezienie nawet do 7 osób.

Felgi – Citroen Berlingo

Bardzo popularne dla tego modelu są felgi aluminiowe 15 4x108. Citroen Berlingo może być jednak wyposażony w obręcze o różnych rozmiarach, a to, jakie będą miały parametry, w dużej mierze zależy od generacji pojazdu. Dlatego przed wyborem nowego kompletu koniecznie sprawdź takie aspekty, jak ET, średnica, rozstaw śrub czy szerokość. Pozwoli to dobrać produkt dopasowany do auta, co przełoży się na bezproblemowy montaż i użytkowanie.

  • Średnica obręczy – jakie felgi pasują do Citroena Berlingo?

Często spotkać można Citroeny Berlingo III z felgami 18”. Stosowane mogą być w nich także mniejsze wersje aż do 15”. W II generacji zakres średnic wynosi 14-17”, a w I od 14 do 15”. Obręcze o dużej średnicy są bardziej widoczne i mocno wpływają na ogólny wygląd auta.

  • Citroen Berlingo – rozstaw śrub

Rozstaw śrub w felgach do Citroena Berlingo wynosi 4x108. Pierwsza liczba oznacza to, iloma śrubami przykręca się obręcz do osi, a druga określa średnicę okręgu, na jakim zostały one rozstawione.

  • Szerokość felgi w Berlingo

Szerokość felg wzrasta razem z ich średnicą. W Citroenach Berlingo I może ona wynosić 5,5-6”, w II generacji 5,5-7”, a w III 6-7,5”.

  • Citroen Berlingo – ET felgi

ET felgi określa, jak głęboko w nadkolu jest ona osadzona. W Citroenie Berlingo wartość tego parametru mieści się w zakresach 15-25 mm (I), 15-26 mm (II) lub 18-26 mm (III).

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Citroen Berlingo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Citroen Berlingo

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Citroen Berlingo najczęściej wybierają: